Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

733 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA GJERMANIA – “Inter, sulm nga Bayern Munich per nje rikthim te madh? Gati nje oferte per…”

E FUNDIT NGA GJERMANIA – “Inter, sulm nga Bayern Munich per nje rikthim te madh? Gati nje oferte per…”
Inter Club Staff

Inter eshte ne pune qe tani per ti siguruar Simone Inzaghit disa perforcime te duhura per te luftuar edhe sezonin e ardhshem per Serie A.

Kjo eshte ideja qe ka Beppe Marotta dhe Piero Ausilio, te cilet po mundohen te gjejne opsionet me te mira ne merkato.

Ne kete moment, ne skuadren zikalter mungon si fillim nje zevendes Lukaku, por mungon edhe nje krah i majte.

Ne ate krah, Kolarov eshte i larguar i sigurt, ndersa Ivan Perisic dhe Ashley Young jane ne dyshim te forte.

peri

Por duket se pikerisht nga Gjermania vjen nje lajm i papritur: “Me largimin e Douglas Costa, Bayern Munich i ka hedhur perseri syte te Ivan Perisic.”

“Ai eshte nje lojtar qe ka bere shume mire nje sezon me pare te Gjermanet, ku fitoi edhe Tripleten me ata.”

“Ai ka lene nje shenje te mire me 8 gola dhe me 10 assist ne 35 ndeshje me fanellen e Bayern Munich.”

“Per kete arsye, Perisic shihet si nje element i besueshem per sezonin e ri dhe fakti qe kontrata e tij me Interin skadon vetem pas nje viti, Bayern po mendon te beje nje oferte. Mendohet se ata kane menduar te ofrojne diku tek 7-8 milione euro per te.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.