Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 24, 2022

Scroll to top

Top

0 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Tranjeri i Belgjikes jep super lajmin per Lukakun: “Mund t’ju them pa problem se lojtari ka…”

E FUNDIT – Tranjeri i Belgjikes jep super lajmin per Lukakun: “Mund t’ju them pa problem se lojtari ka…”
Inter Club Staff

Me sa duket ka nje lajm shume te mire nga Kombetarja e Belgjikes per sa i perket zikalterit Romelu Lukaku.

Vetem pak me pare, tranjeri i Belgjikes, Roberto Martinez ka folur per mediat duke gezuar ne nje fare menyre edhe Simone Inzaghin.

Keto kane qene fjalet e tij: “Me ne fund, Romelu Lukaku pas shume kohesh sot eshte stervitur me te gjithe grupin”.

“Ai ka marre pjese ne stervitjen kolektive dhe do te thote se lojtari tashme eshte rikthyer nga demtimi qe e ka mbajtur jashte”.

“Normalisht, do te shohim si do te reagoje fiziku i tij qe nuk eshte nje fizik normal, por nje fizik teper i fuqishem”.

“Per momentin nuk mund ta nise si titullar ndeshjen me Marokun, por te shohim nese do te luaje disa minuta”.

“Do ta mendojme dhe do ta verifikojme ne ditet e ardhshme, ose me sakte, keto dy dite, se sa minuta mund te luaje ai”.

“Jemi te lumtur me progresin e madh qe ka bere, edhe pse nuk e dime akoma nese do te jete ne forme per ndeshjen e dyte, apo do te kthehet te e treta perfundimisht”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Next Story

This is the most recent story.