Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

285 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E pabesueshme por Interin sezonin e shkuar e shpetoi pikerisht… Icardi: ja pse!

E pabesueshme por Interin sezonin e shkuar e shpetoi pikerisht… Icardi: ja pse!
Inter Club Staff

Diten e djeshme ka dale ne pah lajmi se Interi ka ratifikuar bilancin e saj me nje humbje prej rreth 100 milione eruosh dhe se mbledhja eshte mbajtur me nje video konference.

Por me sa duket, bilancin e Interit ne sezonin e shkuar e ka shpetuar pikerisht nje lojtar shume pak i dashur i se kaluares se Interit: Mauro Icardi.

“Ka qene pikerisht Mauro Icardi qe me shitjen e tij tek Paris Saint Germain dhe qe u zyrtarizua ne daten 31 maj, ka bere qe Interi te kete jo pak frymemarrje ne bilanc.”

“Sulmuesi eshte shitur per 50 milione euro (plus 8 milione euro bonuse), duke gjeneruar ne kasat e Interit nje shume prej 48 milione eurosh plusvalence.”

“Kjo shifer eshte identike me shifren e humbur prej Interit nga kriza e Covid19 gjate sezonit te shkuar.”

Kjo lexohet ne artikullin e Federico Masini, per TuttoSport, i cili vazhdon edhe me tej me mendimin e tij.

“Per sa i perket te ardhurave, nderkohe qe ne klubet e tjera kane peshuar shume edhe humbjet nga mungesa e tifozeve, Interi e ka pasur nje zgjidhje edhe per kete.”

“Ata kishin pasur ne fillim te sezonit idene gjeniale qe te siguronin ne nje kompani sigurimi nderprerjen e futbollit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.