Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

421 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E TURPSHME – Corriere ben nje sulm tjeter te ulet: “Rrezikon Inter: nuk ka paguar kestin per Lukaku sepse…”

E TURPSHME – Corriere ben nje sulm tjeter te ulet: “Rrezikon Inter: nuk ka paguar kestin per Lukaku sepse…”
Inter Club Staff

Nje lajm teper i peshtire (po, sepse i tille eshte) eshte publikuar sot nga Corriere dello Sport ne numrin e saj te perditshem.

Eshte pikerisht ai, Ivan Zazzaroni, qe edhe njehere tjeter tregon fytyren e tij ant-interiste per te destabilizuar ambientin zikalter.

Dicka te tille e tha edhe Marotta pak kohe me pare, dhe me sa duket, ka pasur plotesisht te drejte per te.

Sipas Corrieres sot, Interi me sa duket nuk ka bere pagesen e nje bonusi ne kohe per Romelu Lukaku dhe sipas tyre, pasojat do te jene te medha.

“Duke qene se nuk eshte paguar ne kohe nje bonus i rene dakord me Manchester United, tani Interi i detyrohet anglezeve plot 50 milione euro.”

“Per kete motiv, nga United ka ardhur nje propozim i padegjuar me pare: mos na jepni 50 milione euro, por na jepni ne kembim Lautaron ose Skriniar dhe jemi barazim.”

“Natyrisht, duke pasur lojtaret nje vlere me te larte se 50 milione euro, ata do te paguanin edhe diferencen.”

“Por Manchester United po tregohet shume e ashper me Interin qe rrezikon keshtu te futet ne nje krize akoma edhe me te thelle.”

Nderkohe, vetem disa ore me pas ketij artikulli (pak minuta me pare), gazetari i njohur Franco Vani, gazetar i njohur prane ambientit zikalter, ka zbuluar gjithcka:

“Ceshtja Lukaku. Interi duhet te paguante 1,9 milione euro bonus te Manchester United ne fund te sezonit te shkuar.”

“Ishte post-pandemia, klubet rane dakord qe kjo pagese te behej ne korrik 2021. Por jo, Interi vendosi qe kete pagese ta beje edhe me pare: e ka paguar qe ne muajin janar. Nderkohe, raportet ndermjet klubeve jane te mrekullueshme.”

Edhe njehere, pas poshterimit qe i beri kesaj gazete Real Madrid pak kohe me pare per ceshtjen Achraf Hakimi, edhe njehere tjeter, genjeshtra e Zazzaronit zgjat vetem disa ore.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.