Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

647 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Eriksen, bie ultimatumi i Zhang? “Interi ka zgjedhur pasardhesin e tij: luan ne Serie A tek skuadra…”

Eriksen, bie ultimatumi i Zhang? “Interi ka zgjedhur pasardhesin e tij: luan ne Serie A tek skuadra…”
Inter Club Staff

Ekziston nje ceshtje shume e nxehte qe Interi duhet ta zgjidhe shume shpejt, per mire apo per keq.

Behet fjale per Christian Eriksen, qe eshte lene ne pankine per 90 minuta edhe ne Bergamos pas Madridit.

Sipas Tuttosport, klubi ka filluar te shohe menjehere opsione per te zevendesuar ate dhe per te gjetur nje bleres te rendesishem.

“Beppe Marotta dhe Piero Ausilio, qe ishin ne tribune dje ne Bergamo, kane pare me shume kujdes proven e Ruslan Malinovslyn.”

“Ardhja e mundshme e ukrainasit do te ishte normalisht e varur totalisht nga largimi apo jo i Christian Eriksen.”

“Ky i fundit pas ndeshjes me Parmen, nuk e ka pare me fushen e lojes duke mos luajtur me asnje minute as ne Madrid por as edhe ne Bergamo.”

“Problem i madh do te jete nderkohe te gjendet nje bleres per te, duke pare se ai ka nje rroge teper te larte qe kap shifren e 10 milione eurove nese llogarisim edhe bonuset.”

“Por te mos harrojme qe Interi e ka paguar 27 milione euro vetem nje vit me pare ne 2019.”

“Ashtu si tregon edhe ceshtja Nainggolan, Suning ka dhe nje ultimatum per shitjen e lojtareve vetem sipas cmimit te tregut dhe kurre me pak.”

“Por ky ultimatum i Zhang mund te bjere poshte ne kete moment duke pare se sa probleme Eriksen po i hap Contes.”

“Danezi, edhe pse ka shume skuadra qe e pelqejne, eshte e veshtire qe ata te bejne ndonje investim te madh kete vere. Keshtu, Interi mund ta sakrifikoje per shume me pak se sa e ka vleren e tregut lojtari.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.