Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

859 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Flet Mirabelli: “Suso kalon nga Milani tek Interi? Ja si eshte situata reale…”

Flet Mirabelli: “Suso kalon nga Milani tek Interi? Ja si eshte situata reale…”
Inter Club Staff

Suso tek Interi? Interi do te paguaje klauzolen per Suson? Milani mund te shese Suson tek Interi? 

Keto kane qene shume nga pyetjet qe tifozet e Milanit, tifozet e Interit por edhe gazetaret kane bere cdo dite per lojtarin e Milanit.

Nje nga thashethemet e kesaj vere ka qene pikerisht kalimi i nje nga lojtareve me te mire te Milanit tek rivalet e perjetshem zikalter.

Per kete, ka folur sot ne konferencen per shtyp te sezonit te ri te Milanit, Massimiliano Mirabelli, drejtori sportiv i Milanit i cili i eshte pergjigjur edhe pyetjes relative per interesin e Interit per Suson.

Ja fjalet e Mirabellit:

“Per sa me perket mua, prokuratoret jane te lire te flasin me ke klub te duash. Nuk eshte puna ime.”

“Ajo qe mund te siguroj une, eshte qe nuk kemi ndermend ta shesin lojtarin. As une por as Milani.”

“Ai ka nje klauzole te vlefshme per shitjen jashte italise, por na ka siguruar qe deshiron te qendroje tek skuadra jone.”

“Prandaj, dua qe ta mohoj kalimin e Susos tek Interi. Nuk do te shkoje kategorikisht tek ata.”

Keto kane qene fjalet e Mirabellit. Por ajo qe drejtori sportiv i Milanit nuk thote, eshte ajo qe Milani ka probleme te medha ekonomike, do te drejtohet nga nje fond qe nuk i intereson aspak se ku do shiten lojtaret por interesi i vetem eshte qe te gjenerohen para qe Milani te auto-financohen dhe nje oferte e mundshme e Interit do te bente qe Milani ta pranonte pa e menduar dy here.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.