Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

843 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FOTO – Kjo eshte fanella e trete per sezoni 2014-15: dizajn i ri dhe ngjyra te ri-interpretuara…

FOTO – Kjo eshte fanella e trete per sezoni 2014-15: dizajn i ri dhe ngjyra te ri-interpretuara…
Bujar Berishaj

Eshte zbuluar edhe fanella e trete e Interit per sezonin 2014-15. Kjo eshte e gjitha qe duhet te dini per fanellen e re nga faqja zyrtare e Interit:

“Ne kete sezon Interi do te luaj me nje tjeter fanelle te karakterizuar nga ngjyrat tradicionale – zi dhe kalter te ri-interpretuara – me nje dizajn komplet te rinovuar. E kalterta eshte ne dy tonalitete, me e qarte para dhe me e erret prapa, qe pushton krejtesisht fanellen, shorset dhe corapet. Nje linje e zeze – detaj qe tregon lidhjen me fanellen e pare – ne mes dy tonaliteteve te kalterta. Linja e zeze zgjerohet nga jaka, vazhdon pergjate supeve dhe ne cdo ane te fanelles, shortseve dhe corapeve. Kur lojtaret te jene ne levizje, kjo linje leviz duke theksuar konturet e trupave te tyre, duke komunikuar ndjesine e shpejtesise. ‘Kemi marr nje model te dizajnit tradicional te futbollit dhe kemi shtuar disa risi,’ ka thene Martin Lotti, drejtor kreativ i Nike Global Football.

‘Kemi kerkuar qe te perdorim nje ngjyre te ndritshme ne menyre qe keto fanella te rezultjne me te ndritshme se sa bari naten dhe nen driten e reflektoreve. Kur qielli eshte i erret keto fanella duken si te pershkuara nga nje ngarkese elektrike, sikur te ishte e mundur nga baterite, dhe te siguroj nje flash ngjyre ne fushe.’

Fanella paraqet nje dizajn klasik te karakterizuar me jake dhe menge te sofistikuara dhe nje carje me tre pulla ne ngjyre me te erret. Brenda tek qafa ka nje etikete qe percjell mesazhin “Milano E’ Solo Inter”, e realizuar me nje font tipik te paraqitur nga parullat dhe flamujt e tifozeve zikalet ne vitet ’70. Fanella e re eshte e realizuar me teknologjine me inovative te NIKE ne gjendje per te siguruar performancen me te mire te atleteve dhe prezanton standartet e larta te qendrueshmerise mjedisore. Fanella e 3-te e Interit do te jete ne shitje duke filluar nga 25 shtatori ne nike.com e store.inter.it; ne Nike Store, SoloInterStore ne Via Berchet 1 Milano, San Siro Store, dhe tjera dyqane te zgjedhura.”

fanella

fanella

fanella

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.