Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,028 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fu Yixiang zbulon: “Suning te Inter me me shume se 20%”

Bujar Berishaj

Erick Thohir kthehet sot ne Milano dhe vemendja mbetet te tratativa mes indonezianit dhe Suning qe duhet t’i jap klubit zikalter fuqi te reja ekonomike.

Ne kete drejtim, vjen nje zbulim i Fu Yixiang, zevendes-president i Odes Ekonomike italo-kineze: “Pasi qe kam folur me njerez te informuar mbi keto ceshtje, konfirmoj qe grupi kinez Suning eshte duke negociuar futjen te Interi me nje kuote me superiore se 20%”.

Emisaret e Suning Commerce Group pritet te jene ne Milano per te sistemuar detajet e futjes ne klub, ashtu sic konfirmon edhe Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.