Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Erick Thohir

Moratti dhe Tronchetti kanë vendosur: kthehen me 31%, ja propozimi i Suning. Sugjerohet…

04/10/2016, 11:15 |

Sipas të përditshmes la Repubblica, Massimo Moratti është i gatshëm ta bëj një rikthim të jashtëzakonshëm tek Inter, së bashku me Marco Tronchetti Provera. Vendimi për t’u kthyer në krye të shoqërisë zikaltër, është duke e provokuar tashmë … Read More

Zhang dhe Thohir ne darke me skuadren, staffin dhe dirigjentet

18/09/2016, 22:38 |

Pas fitores 2-1 kunder Juves ne San Siro, shefi i Interit, Zhang Jindong dhe presidenti Erick Thohir kane shkuar ne darke se bashku me te gjithe skuadren, stafin teknik dhe dirigjentet ne nje restaurant ne qender te Milanos.

Read More

Sky – Thohir-Suning te dielen ne Milano?

13/09/2016, 17:14 |

Nuk eshte akoma e sigurte data e ardhjes se delegacionit te Suning dhe te presidentit Erick Thohir ne Milano.

Sic raporton Sky Sport, zbarkimi ne Itali i stafit udheheqes se klubit zikalter mund te behet te … Read More

Sky – Neser dreke mes Zhang, Thohir dhe Moratti. Do te arrij gjithashtu edhe nje delegacion…

26/08/2016, 18:09 |

Gjate dites se neserme – zbulon Sky Sport – do te kete nje dreke pune mes aksionistit te shumices Zhang Jindong, presidentit Erick Thohir dhe bossit Massimo Moratti.

Gjithmone neser, tregojne nga redaksia e Sky, do te arrij edhe nje … Read More

Thohir: “Skudeto? Nuk është e pamundur, por objektivi mbetet Champions. Mjaft me revolucione, por do t’i marrim edhe dy të tjerë”

21/08/2016, 9:03 |

“Nuk do të blejmë shumë lojtarë si në vitet e shkuara, por sigurisht që do ta forcojmë skuadrën me një ose dy elemente të reja. Së bashku me Suning kemi blerë Candrevan: objektivi mbetet që të forcohet skuadra”. … Read More

Inter-Icardi, së bashku deri më 2020: në javët e ardhshme fillojnë përpjekjet për ripërtërirjen e kontratës

28/07/2016, 12:12 |

Para se ta blindoj me fjalë tek Interi, në intervistën e lëshuar për mikrofonët e kanalit zikaltër, të martën pasdite presidenti Erick Thohir ka ftuar Mauro Icardin në një takim ku kanë qenë të pranishëm edhe Suning. Manjati … Read More

Thohir: “Do te bejme me te miren per Jesus. Berardi-Candreva, negociojme”. Zhang: “Ky eshte objektivi”

28/06/2016, 19:58 |

Me asamblene e aksionareve te perfunduar, ku eshte ratifikuar kalimi i pronesise se Interit dhe eshte zyrtarizuar Keshilli i Ri zikalter, flasin per shtyp kreret e klubit me Erick Thohir te konfirmuar si president dhe pronarin e ri Zhang Jindong.

Read More

Prezantimi i marveshjes Inter-Suning: Ja fjalet e Zhan Jindong, Thohir dhe Zanettit!

06/06/2016, 10:53 |

Zhan Jindong: “Do te bejme nje Inter te madh”, Erick Thohir: “Sebashku per tu rikthyer ne maje”, Javier Zanetti: “Duhet te rikthehemi ne Champions e te qendrojme aty sepse aty kemi vendin”. Keto kane qene kryefjala e fjalimeve … Read More

Inter-Suning, eshte e kryer: neser ne mengjes konferenca. Thohir e Jindong dolli per klubin

05/06/2016, 18:30 |

(ANSA) – MILANO, 05 QERSHOR – Neser zyrtarizimi dhe detajet, sonte nje dolli per familjen e re zikalter: kjo eshte ajo qe Interi ben te ditur per kalimin e klubit te kinezet e Suning per nje kuote rreth 70%.

Inter-Suning, ne Nanjing dy takime dhe kenaqshmeri e perbashket. Neser konferenca per shtyp: detajet

05/06/2016, 14:37 |

Gjithcka gati per kalimin historik te shumices se aksioneve te Inter tek Suning Commerce Group.

Redaksia e Sky Sport, duke treguar per zhvilimet e fundit te dites ne Nanjin (qe do te perfundoj ne oren 20:08 lokale) shpjegon qe … Read More

Se shpejti nje ‘face to face’ mes Interit dhe UEFA-se. Thohir e Zhang ne pune per te rritur te ardhurat, tani vetem nje shitje?

03/06/2016, 14:57 |

Mbyllja e pashmangshme e tratatives me Suning Commerce Group mund te kete ndikim pozitiv edhe te merkato ne dalje.

Ne vecanti, shpjegon Sky Sport, ne fillim te sezonit te ri do te kete nje takim face to face mes Interit … Read More

Oraret, kampionet ne huazim dhe sponsoret e rinje: keshtu Suning ben Interin e madh

01/06/2016, 16:28 |

Klubi do te nderroj faqe, ndersa ne planin sportiv nuk do te kete asnje revolucion.

Drejtorit sportiv Ausilio i eshte kerkuar te shes sa me shpejt per tebere 50 milione plusvalence. Kjo megjithate nuk do te … Read More

Sky – Suning-Inter: Mancini i qete sa i perket tratatives

01/06/2016, 15:36 |

Ne kundershtim me ate qe thuhej nga disa organe te informimit, sipas te cilave Roberto Mancini nuk ka ditur asgje dhe i eshte mbajtur fshehte tratativa per blerjen e shumices se Interit nga Suning GroupSky Sport informon qe ne realitet tekniku zikalter … Read More

Suning, rriten shifrat: Interi vleresohet me shume se 700 milione euro. Sa i perket merkatos…

31/05/2016, 18:48 |

Nga studiot e Sky, arrijne te reja tjera mbi shitjen e mundshme te shumices se aksioneve te Interit tek Suning Commerce Group.

Zhvillimet e fundit i perkasin shifrave dhe vleresim qe grupi kinez i ben klubi … Read More