Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

585 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gagliardini: “Kisha nevoje per kete ndeshje. Barcelona? Jemi Inter, do ta luajme”

Gagliardini: “Kisha nevoje per kete ndeshje. Barcelona? Jemi Inter, do ta luajme”
Ardis
  • On 03/11/2018, 19:07

Fjalet e mesfushorit zikalter ne mikrofonat e Sky.

Dy gola te realizuara, nje pasdite prej protagonisti absolut, per te bere me dije prezencen e tij ne te gjithe ambjentin Inter. Roberto Gagliardini ishte nje nga dominuesit e InterGenoa.

Dopieta e tij e pare ne Serie A ka demonstruar kualitetet e nje djaloshi qe ka te gjitha kualitetet per te siguruar nje hapesire gjithmone e me te rendesishme ne brendesi te skuadres se Luciano Spalletti-t. Ne mikrofonat e Sky Sport, mesfushori zikalter ka deklaruar:

“Eshte nje moment shume pozitiv, e tregon fakti se kush luan ben mire. Sot kemi bere nje ndeshje madheshtore, te marten kemi nje ndeshje te rendesishme dhe po pergatitemi edhe per ate”.

 

“Te gola? Kisha nevoje qe te beja nje ndeshje te tille, pavaresisht golave. Ka qe ne nje fillim kampionati, qe sigurisht mund te beja me mire, tashme dua ta rinis nga ketu per te qene ne dispozicion te trajnerit”.

“Eshte normale, duke luajtur pak, e kam vuajtur kete pjese, por eshte e drejte qe te stervitemi me mire. Skuadra po ben ndeshje te medha, te vazhdojme perpara keshtu. Me Barcelone-n do te jete nje ndeshje e veshtire, por i kemi te gjitha kartat per ta luajtur. Skudeto? Nuk eshte momenti per ta menduar, te mendojme ndeshja mbas ndeshjeje”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.