Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

881 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari i njohur italian: “Ju mund te thoni cfare te doni, por Kalulu te goli i Bennacer nuk mund te…”

Gazetari i njohur italian: “Ju mund te thoni cfare te doni, por Kalulu te goli i Bennacer nuk mund te…”
Inter Club Staff

Mario Sconcerti ka analizuar nga faqet e Corriere della Sera derbin e Milanos dhe nuk ka munguar edhe nje mendim per golin e anulluar te Bennacer.

“Ndeshjen e ka vendosur Lautaro, sulmuesi me i mire ne fushen e lojes. Milan mbase nuk meritonte nje 3-0, por nuk shenoi dot asnje gol.”

“Ka shenuar nje gol qe mund te hapte lojen, por ju hoq me nje vendim te pa drejte nga ana morale por i drejte nga ana e rregullores flas.”

“Mund te themi cfare te duam per kete rast, por kete e them ne kuptimin se Kalulu nuk e zinte pamjen e Handanovic me shume se sa lojtaret e tjere perpara Handanovic, por ai nuk mund te qendroje ashtu ne pozicion jashte loje para syve te portierit ne zonen e vogel.”

Nderkohe, sipas Scondertit, diferencen ne fushe e ka bere pikerish sulmi i Interit qe eshte treguar madheshtor:

“Inter e ka shume te lehte te shkoje te goli. Ka sulmuesa qe individualisht jane shume mire perpara portes.”

“Giroud prek shume pak topa, si Lautaro, por ndryshe nga ky i fundit, nuk e ka aftesine ti ktheje keto topa ne te rrezikshem.”

“Giroud ben gola por nuk peshon te nje ndeshje. Inter mund te prese Lautaron sepse ka Dzeko, Sanchez, Correa dhe pastaj Lautaro shpik nje gol ne mes te asgjese.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.