Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 14, 2022

Scroll to top

Top

860 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT – Keita dhe Icardi e tentuan, Perisic jo. Brozo hedh ne kosh tre piket.

NOTAT – Keita dhe Icardi e tentuan, Perisic jo. Brozo hedh ne kosh tre piket.
Ardis
  • On 03/12/2018, 0:22

Keto jane notat e lojtareve zikalter ne ndeshjen kunder Romes. Ndeshje qe mbaroi ne barazim, me rezultatin 2-2. Me poshte do te keni vleresimin e lojtareve.

HANDANOVIC 6 – Ne minutat e para arrin te largoja disa topa jo shume komod ne zonen e penalltise dhe arrin te kape goditjen e Florenzit. Me pas eshte treguar madheshtor ne pritjen e goditjes se Kolarov. Nuk ka as kohen per te bere pritjen, ne goditjen e Under dhe ndaj penalltise se terzinos serb.

D’AMBROSIO 6.5 – Nga te dy terzino-t eshte i vetmi qe nuk ben gabime, duke te dhene impresionin se po dedikohet vetem dhe ekskluzivish ne fazen mbrojtese per te limituar depertimet e Florenzit dhe Kolarov. Sa here qe avancon ne gjysemfushen kundershtare, nga kemba e tij e djathte kane dale dy asist per gol, me krosat per Perisic dhe Keita.

DE VRIJ 6 – Elegant dhe i sigurt me topin nen kontroll, kerkon shpesh lojen vertikale ndaj mesfushoreve dhe sulmuesve. I sakte ne topat e larte, kalohet shume lehte nga Schick ne duele nje kunder nje. Per pjesen tjeter kryen ne menyre te admirueshme fazen mbrojtese.

SKRINIAR 6.5 – Kontrollon dhe sulmon Schick sebashku me shoket e tij kur sjellin topin ne zonen e tij. Provincial ne zgjidhjen e disa situatave te komplikuara ne 16 metershin e fundit nepermjet perplasjeve decizive dhe efektive.

ASAMOAH 6 – Shfrytezon levizjet per te nderprere depertimet e sulmit te krahut dhe per te qene prezent ne krahun e majte, ku arrin te jape edhe disa krose. Mbas nje pjese te pare te realizuar me eksperience fazen mbrojtese, ndeshkohet me nje karton te verdhe te kote dhe arrin me vonese per te mbyllur goditjen e Under ne rezultatin 1-1.

JOAO MARIO 6 – Ne fazen e mos kontrollit te topit, markon rreptesishtr N’Zonzi, kur ka topin nen kontroll gjithmone kerkon qe ta luaje edhe pse nen presion, duke luajtur mire sebashku me shoket e repartit. Ndonjehere e tepron me kontrollin e topit, duke e humbur qe per fatin e tij te mire nuk pati pasoja negative.

BROZOVIC 5.5 – Shpeshhere i shqetesuar nga Zaniolo, nga te tre mesfushoret eshte pika kyce e ndertimit te aksionit. I sigurte me topin nen kontroll. Gjithmone zbret poshte per te marre topin dhe per te drejtuar trafikun. Dizenjon nje korridor per Icardin por qe nuk shfrytezohet. Faji i tij i vetem eshte levizja e dores ne drejtim te topit, qe per rrjedhoje shkaktoi penallti, duke e cuar rezultatin ne 2-2, por ne te njejten kohe i prishi te gjithe performancen. Gabim i rende

BORJA VALERO 6 – Spalletti e promovon mbas ndeshjes se mire ne Wembley, ai pergjigjet me nje prove te ekspriences dhe esenciale. Nje loje e nivelit te larte dhe shume vrap per te rritur presingun zikalter. prek shume topa dhe e ben me kualitet, por vuan te lexoje levizjet midis linjave te kundershtareve.

NGA MINUTA 80′ – VECINO – PA NOTE

KEITA 6.5 – I aktivizuar ne krahun e djathte ne vend te Politanos, e fillon mire me nje kros te bukur, te pa sgfrytezuar nga Icardi. Mbas nje goditje me koke shume qendrore, e inaguron derbyn e tij personale, me nje gol te realizuar qe zhbllokon ndeshjen.

MAURO ICARDI 6.5 – Ne te kunderten e asaj qe ju kerkua te bente, merr pjesen ne ndertimin e manovres dhe punon per skuadren me sponde  dhe lojera intelligjente. Leviz ne linjen e pozicionit jashte loje, lufton kunder qendermbrojtesve te Romes, por instinki i killerit duket se eshte me pak prezent se zakonisht: ka nevoje per ndonje tentative me shume, por me pas ngrihet lart duke goditur nje top ne momentin e rezultatit 2-1.

NGA MINUTA 61′ – POLITANO – 6 – Futet ne loje per ti dhene paparashikueshmeri aksioneve te sulmit, por iniciativat e tij ndalen nga mbrojtja romaniste.

PERISIC 5 – E fillon me frena dore te ngritura, me shume gabime elementare qe do te mbahen shenim per dike qe ka folur ne interviste javen e fundit. Provon nje goditje me koke ne drejtim te portes, por eshte e vetmja gje e mire per kete ndeshje. I dobishem, por vetem me raste, ne fazen defensive. I hutuar, mungon.

NGA MINUTA 80′ LAUTARO MARTINEZ – PA NOTE

LUCIANO SPALLETTI 6 – Jetim prej Nainggolan vendos te luaje me 3 mesfushore duke i besuar kualitetit me shume sesa fizikut. Ajo qe perfiton prej kesaj eshte kontrolli i topit, dhe per te humbur dicka si filtrimi ne mesfushe. I shperblyer per zgjedhjen e Keita, dhe jo qe te konfirmoje Perisic, qe u mbaj ne fushe me shume sesa duhej realisht. ne ndryshim nga Londra, provon qe te arrije dicka duke aktivizuar Lautaron.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.