Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

390 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari i njohur italian sulmon perseri? “Pse Inter do te rinovoje kontraten e Contes? Zhang nuk di…”

Gazetari i njohur italian sulmon perseri? “Pse Inter do te rinovoje kontraten e Contes? Zhang nuk di…”
Inter Club Staff

Ditet e fundit eshte folur shume per mundesine e rinovimit te Antonio Contes, por duket se nuk jane te gjithe dakord.

Nje prej kundeshtuesit me te medhenj duket se eshte gazetari i njohur, Mario Sconcerti qe shpesh here nuk kursehet kur vjen puna te Conte.

Ai ka folur per TMW Radio dhe fjalet e tij kane qene keto: “A duhet menduar qe tani per rinovimin e Contes? A ka edhe nje vit kontrate?”

“Te qendroje me kontraten qe ka akutalisht. Nuk shoh pse duhet te shtojme edhe nje vit tjeter ne kontraten e tij.”

“Pastaj me duket e pakuptueshme te rinovohet kontrata e Contes tani kur Zhang nuk e di as vete nese pas 1-2 vitesh do te jete ketu akoma.”

“Eshte nje situate qe me duket komplekse, edhe pse kampionati eshte drejt perfundimit. Dikush thote se edhe pagesat e rrogave kane shkuar ne vend, por nuk eshte keshtu.”

“Interi ka paguar vetem pjesen qe e detyronte UEFA, jo te gjitha. Prandaj, te mos flasim per rinovimin e Contes por te paguhen njehere rrogat dhe pagesat e prapambetura. Per kete duhet te mendoje Zhang.”

“Pastaj, po nese Zhang largohet? Ai nuk duhet te marre vendime per kohen qe nuk do te jete tek Interi. Ne vend te bejme tifo per pronaret, duhet te bejme llogarite e domosdoshme njehere.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.