Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

603 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari italian nuk permbahet: “Inter nuk investon te lojtaret e rinj? Po cfare lidhje ka: jane skuadra e vetme qe…”

Gazetari italian nuk permbahet: “Inter nuk investon te lojtaret e rinj? Po cfare lidhje ka: jane skuadra e vetme qe…”
Inter Club Staff

Tashme eshte e sigurt: Casadei do te shkoje te Chelsea diten e sotme dhe shifra eshte rreth 20 milione euro ne total. 

Nderkohe ne Itali ka shperthyer nje diskutim i ri, per faktin se Inter nuk beson tek lojtaret e rinj dhe nuk i aktivizon ata.

Per kete gje ka folur sot edhe gazetari italian, Palmieri, i cili ka dashur te jape mendimin e tij per kete diskutim te gjere.

“Eshte e kot te veme gishtat e te themi ‘Po shiko, Inter nuk investon te lojtaret e rinj’. Kjo gje nuk ka aspak lidhje”.

“Inter eshte e vetmja skuader qe ka detyrimin te dale me 60 milione euro plus ne merkato e nese kjo eshte rruga per te arritur ate qellim, per Inter do te ishte nje shpetim”.

“Fakti qe nuk do te shese as Milan Skriniar e as Dumfries, por lojtare si Pinamonti dhe Casadei qe nuk kane te tashme tek Inter, eshte nje tregues i mire”.

“Jane oferta per lojtare qe nuk bejne pjese ne projektin aktual te Interit dhe oferta te tilla per lojtare jo titullare ti i pranon dhe pike nese je ne kete situate”.

“Pike. Pa bere fare filozofi. Ky eshte mendimi im, sidomos kur je para nje zgjedhje te sheses Skriniar apo nje lojtar te Primaveres.”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.