Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 22, 2019

Scroll to top

Top

729 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Cancelo, ne sulm Juventusi dhe Mourinho. Por Interi shpreson akoma: ja detajet

Gazzetta – Cancelo, ne sulm Juventusi dhe Mourinho. Por Interi shpreson akoma: ja detajet
Inter Club Staff

Juventusi po mendon seriozisht per Joao Cancelo. 

Por per te arritur tek ai duhet superuar konkurenca e Manchester United.

Kete gje e zbulon Gazzetta dello Sport e cila ka shkruar sot:

“Mbrojtesi i krahut eshte nje blerje e mundshme duke pare se Interi nuk mund ta bleje dot deri me fund te qershorit edhe pse ka nje te drejte blerje mbi te deri me 31 maj, por FPF i ndalon.”

GdS - Cancelo, si fanno sotto Juve e Mourinho. Ma l'Inter spera ancora

“Kete gje e ka pranuar edhe Luciano Spalletti duke hapur krahet si per te thene nuk kemi cfare te bejme: per shkak te Fair Play Financiar, Interi nuk mund te bleje dot kete lojtar per 35 milione euro sic eshte rene dakort.”

“Por gjithesesi, Piero Ausilio po mendon se pas 30 qershorit nje shans per ta provuar perseri per ta blere ate Interi e ka: ne ate rast, nese Cancelo do te ishte ende tek Valencia, deshira e tij per tu kthyer ne Milano ekziston keshtu qe Interi do e provoje perseri.”

Per momentin, mbrojtesi luzitan eshte shume i lumtur edhe me pelqimin qe gezon ndaj tij edhe Jose Mourinho, por ne Itali ai eshte ndjere shume mire dhe nese do te linte zemren te zgjidhte, do te zgjidhte Interin.

La Gazzetta dello Sport me pas vazhdon:

“Nga ana e saj, Interi deshiron te rikthehet ne gare per te, por pak me vone duke pare se kerkesat jane pak te ftohta ne kete moment per shkak te mungeses se tij ne Boteror.”

“Gjithesesi, Champions do i siguroje Interit 40 milione euro me shume per te shpenzuar: deshira e lojtarit eshte, deshira e Spallettit gjithashtu, tifozet e duan, klubi e vlereson: te gjitha keto detaje te bejne te mendosh se Interit nese do i jepet mundesia, do te tentoje ta ktheje ne shtepi Cancelon, aty ku shkelqeu me se shumti ne karrieren e tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.