Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,108 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta, cfare lajme: “Dybala-Inter, eshte arritur nje pakt. Klubi ka marre siguri te medha edhe per anen…”

Gazzetta, cfare lajme: “Dybala-Inter, eshte arritur nje pakt. Klubi ka marre siguri te medha edhe per anen…”
Inter Club Staff

Inter e ka shume seriozisht per Paulo Dybala, ashtu si tregon ne numrin e saj te perditshem La Gazzetta dello Sport.

Aq seriozosht, sa Klubi Kampion i Italise duket se ka shkuar deri aty sa ka verifikuar me imtesi gjendjen fizike te lojtarit.

Kjo per shkak te ndalesave te shumta muskulore te lojtarit dhe me sa duket, pergjigjet per kete kane qene shume pozitive.

“Ndermjet Interit dhe agjenteve te Dybala eshte arritur nje pakt: drejtuesit e Interit do te informohen perpara te gjitheve per cdo levizje te lojtarit.”

“Pra, per klube te interesuara, per oferta, per gjithcka. Deri me tani, asgje e tille nuk ka ndodhur vetem nje interes i lehte i Manchester United.”

“Eshte folur per pisten Roma, por nuk eshte gjetur asnje konfirmim. Por eshte nje shenje e mire kjo per Marotten dhe Ausilion dhe nuk ka asnje dyshim per kete.”

“Inter me cdo mundesi do te lirohet nga paga shume e larte e Vidal dhe Sanchez kete vere e kjo gje do e afroje Dybala.”

“Do te duhet qetesi dhe fokusi ne kete moment eshte vetem ne fushe, me nje Scudetto per tu fituar me patjeter.”

“Nderkohe, paga e propozuar per Dybala do te jete diku tek 6 milione euro: aq sa Lautaro dhe Brozovic.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.