Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2022

Scroll to top

Top

1,366 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Conte ka gati surprizen e pare per ndeshjen ndaj Lecces: ja formacioni i mundshem!

Gazzetta – Conte ka gati surprizen e pare per ndeshjen ndaj Lecces: ja formacioni i mundshem!
Inter Club Staff

Tashme ndeshja e pare e Interit po afrohet dhe mediat italiane po mundohen qe te parashikojne sakte ne baze te dhenave paraprake se kush mund te jete formacioni i Interit ndaj Lecces.

Sipas tyre, ka vetem nje dyshim te madh ne mendjen e Antonio Contes ne prag te ndeshjes se pare dhe per sa i perket te tjereve pritet te mos kete ndonje surprize.

Por sipas Gazzetta dello Sport, ka edhe nje lojtar qe ndaj Lecces do te donte te luante titullar dhe qe sapo eshte rikthyer nga demtimi: ai eshte Valentino Lazaro, por per shkak te demtimit ne kete moment nuk ka asnje shans per te te luaje nga minuta e pare.

Keshtu, ne krahun e djathte, aty ku eshte projektuar nga stafi zikalter qe titullari te jete Valentino, do te luaje ne ndeshje ne pare Antonio Candreva qe ne ndeshjet e fillim sezonit eshte pare shume mire si nga gjendja fizike dhe atletike, por edhe ne skemat e Contes.

Prandaj, ne kete moment Conte nuk ka asnje dyshim te kjo zgjedhje, por per Conten ka nje dyshim ne mesfushen.

Tekniku zikalter eshte ndermjet blerjes se re, Niccolo Barella dhe Matias Vecino. Ne stervitjet e fundit, uruguajani eshte pare ne forme me te mire dhe mbase do te luaje kete ndeshje titullar per ti hapur vend tek ndeshja e radhes ndaj Cagliarti italianit Niccolo. Mund te jete pikerisht kjo surpriza e madhe e Inter-Lecce.

Keshtu, dyshim vetem per Barella per Conte nderkohe 10 lojtaret e tjere tashme duket se jane te sigurt qe do e nisin si titullare.

Formacioni i mundshem sipas Gazzetta dello Sport mund te jete ky: Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar; Candreva, Vecino, Brozovic, Sensi, Asamoah; Lukaku, Lautaro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.