Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

503 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Derbi, Milani ka krijuar kaos per biletat. Interi po mendon ti paguaje vete biletat e Interistave!

Gazzetta – Derbi, Milani ka krijuar kaos per biletat. Interi po mendon ti paguaje vete biletat e Interistave!
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport edhe sot rikthehet te flase per derbin e Milanos qe ne pritje te fushes, po zhvillohet nje derbi edhe ne… biletari. 

Ja cfare shkruan e perditshmja italiane sot ne faqet e saj:

“Ne kete moment po diskutohet se si te rimbursohen tifozet qe nuk vijne dot dhe qe kane nje bilete: Milani propozon – per te gjithe – nje voucher per ndeshjet e saj, ndersa Interi replikon se tifozeve te saj nuk i hyjne ne pune ndeshjet e Milanit ne San Siro dhe po vlereson ne nivel teknik dhe ligjor mundesine e rimbursimit te tifozeve te saj.”

“Nese Milani nuk do te pranoje, Interi po mendon t’ja paguaje vete parate e shpenzuara tifozeve zikalter qe kane blere biletat tek Milani, por qe klubi i dyte i Milanos nuk deshiron tu ktheje leket prapa.”

Eshte nje situate, qe duhet theksuar, e menaxhuar keq nga klubi i Milanit. 

Ne fillim polemika per daten e rekuperimit dhe deshira per te thyer rregulloren dhe me pas kjo zgjidhje e cuditshme per te dhene nje kupon ne vend te rimbursimit.

“Milani ka vendosur qe ti jape nje voucher edhe tifozeve kundershtare.”

“Ky voucher (kupon) vlen vetem per ndeshjet e Milanit ne Meazza kete sezon ku ata do te kene perballe Sassuolo, Napoli, Benevento, Verona e Fiorentina: per cfare ne bote nje tifoz i Interit do donte te shikonte ndeshjete Milanit ne stadium? Apo per te bere tifozllik kunder tyre?”

“Nga Milani del ne pah deshira per tu perballur me te gjithe bleresit njesoj, por bleresit nuk jane njesoj sepse disa jane tifoze te Interit dhe disa jane te Milanit.”

“Keto zgjedhje ne keto raste behen ne baze te ngjyres se tifozeve, sepse tifozet nuk jane klientele.”

Edhe sot do te kete komunikime te vazhdueshme ndermjet dy klubeve por Milani duket se nuk ka si qellim ti ktheje tifozeve interist parate qe i takojne.

Por Interi nuk do te rrije duarkryq: nese Milani nuk pranon, klubi zikalter do te beje nje sforco ekonomike per te paguar nga xhepi i saj tifozet e saj.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.