Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

297 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta ‘gjunjezon’ Italine: “Nga kjo kombetare shpetojne vetem gjashte: dy lojtaret e Interit jane…”

Gazzetta ‘gjunjezon’ Italine: “Nga kjo kombetare shpetojne vetem gjashte: dy lojtaret e Interit jane…”
Inter Club Staff

Jorginho, Immobile dhe Insigne kane lene kombetaren e Italise perpara kohe dhe jane kthyer ne shtepi.

Nderkohe, Italia eshte nisur per ne token turke, ku perballe do te kete Kombetaren e Turqise per nje ndeshje qe nuk vlen asgje.

Gjithesesi, La Gazzetta dello Sport sot eshte treguar vertete shume e ashper dhe ka ‘gjunjezar’ shumicen e skuadres se pare te kombetares.

“Ne kete moment qe po flasim, ka shume lojtare qe kombetaren nuk e mbajne dot mbi shpine per arsye te ndryshme.”

“Dikush nuk eshte mire nga ana fizike por dikush tjeter ka disa vite mbi supe qe po peshojne shume e kjo eshte e dukshme.”

“Te Itali qe kemi sot, vetem gjashte lojtare shpetojne dhe mund te thuhet me plot gojen se do te kene nje vend edhe ne te ardhmen.”

“Ata jane Donnarumma, Bastoni, Tonali, Barella, Scamacca dhe Raspadori. Te gjithe te tjeret jane ne nje provim te madh keto kohe per te merituar Italine.”

“Nuk eshte se mungojne talentet, por mungojne lojtare qe mund ti bejne balle presionit qe mund te marrin skuadren perdore.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.