Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,001 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, sulm i ri per Nainggolan, gjerat kane ndryshuar: Ja sa kerkon Roma! Oferta e Interit…

Gazzetta – Inter, sulm i ri per Nainggolan, gjerat kane ndryshuar: Ja sa kerkon Roma! Oferta e Interit…
Inter Club Staff

Mjaftoi shume pak. Nje takim frutdhenes ndermjet  Piero Ausilio dhe agjentit Alessandro Beltrami, gjysme fjale nga Luciano Spalletti ne konferencen per shtyp dhe ja ku doli lajmi sot: Radja Naingolan rikthehet te jete objektiv i Interit. 

Pikerisht per kete sulm te ri te Interit per belgun flet La Gazzetta dello Sport sot:

“Edhe veren e kaluar Luciano Spalletti kishte zgjedhur Radja Nainggolan si deshiren e tij kryesore por nuk ishin kushtet e duhura per ti permbushur deshirat – lexohet -.”

“Por tani situata eshte e ndryshme. Eshte e vertete qe Rafinha ka kenaqur te gjithe, por konfirmimi i tij eshte ende ne dyshim per arsye financiare. Arsye kjo e cila po ben Interin te mendohet nese do te nise nje tratative me Romen per belgun.”

“Aktualisht po flitet per nje kuotim prek 40 milionesh nga Roma per te, por ne kete faze eshte shume e rendesishme te merret ok e lojtarit.”

“Per pjesen tjeter do te shihet ne nje moment te dyte. Me siguri takimi id jeshem i ka bere mire Spallettit qe ne konference per shtyp ka komentuar: “Ausilio e di shume mire ato qe jane gjerat qe duhet te bejme per te qendruar brenda objektivave tane. Barella eshte nje lojtar i mire, Nainggolan gjithashtu.”

Deklarata shume konfliktuale keto te Gazzettes, qe ne fillim tregon se Interi e ka te veshtire te bleje Rafinhen per ceshtje financiare por me pas tregon se cmimi i Nainggolan eshte akoma me i larte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.