Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,355 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Interi ka bere nje mrekulli me Politanon: ne te vertete ai po vjen me 0 euro: ja pse!

Gazzetta – Interi ka bere nje mrekulli me Politanon: ne te vertete ai po vjen me 0 euro: ja pse!
Inter Club Staff

Interi ka blere edhe Matteo Politanon, por kjo blerje ne kete moment per Interin eshte nje mrekulli e veretete. 

Mungon ende zyrtarizimi, por do te vije shume shpejt edhe komunikata e klubeve sepse marreveshja eshte arritur.

Nderkohe, Gazzetta dello Sport tregon detajet e marreveshjes duke folur me superlativa per te.

Ja cfare shkruan e perditshmja italiane ne faqet e saj:

“Ka qene deciziv ne kete marreveshje fakti qe Ausilio futi ne marreveshje sulmuesin danez Jens Odgaard qe Sassuolo do e marre ne skuadren e pare dhe qe Interit do i siguroje nje plusvalence prej kater milione eurosh.”

“Ai i ka kushtuar klubit zikalter veren e kaluar 1,2 milione euro dhe erdhi nga danezet e Lyngby por sot ai eshte vleresuar pese milione euro.”

“Nese e shikojme me kujdes marreveshjen, kuptojme qe Interi ka realizuar nje operacion te mrekullueshem sepse Politano do te vije ne skuadren zikalter me 0 euro sepse ai nuk do te peshoje aspak ne bilanc.”

“Zikalterit kane dhene ne kembim kartonin e Odgaard per huazimin e Politanos, duke marre ne kembim lojtarin por edhe kater milione euro plusvalence. E shikoni?

“Me pas, Interi Poltianon e ka marre me te drejte blerje per 20 milione euro (qe do te paguhen te ndara ne disa vite te ndryshme nese Interi vendos ta bleje ate).”

“Sot Odgaard do te takoje drejtuesit e Sassuolos per te gjetur marreveshjen dhe per te hedhur firmat.”

“Me pas, dakordesine e tyre Interi dhe Sassuolo do ta hedhin ne leter duke firmosur edhe ato dokumentat perkatese te transferimit.”

“Por ajo qe bie ne sy ne kete moment eshte fakti qe Ausilio edhe nje here ka bere nje tratative kryeveper qe ka ndihmuar Interin me plusvalencat per FPF, por i ka siguruar Spallettit nje lojtar qe luan ne tre pozicione ne sulm dhe qe mbi te gjitha sherben edhe per listat UEFA sepse eshte Italian.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.