Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

279 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta nuk i beson syve: “Kush e di cfare i ka ndodhur ketij lojtari tek Interi? Dukej i mbaruar me Conten, por tani…”

Gazzetta nuk i beson syve: “Kush e di cfare i ka ndodhur ketij lojtari tek Interi? Dukej i mbaruar me Conten, por tani…”
Inter Club Staff

Interi duket se ka gjetur vazhdimesine e duhur ne kampionat dhe i eshte afruar shume Milanit ku ndodhet vetem nje pike larg kreut.

Por kjo eshte edhe merite e rikthimit te Contes te 3-5-2, nje skeme ku Interi ka dhene me te miren ne sezonin e kaluar gjithashtu.

Por me sa duket, La Gazzetta dello Sport deshiron te ndalet edhe te nje aspeket tjeter ne kete rikthim te Interit ne Serie A.

Sipas tyre, merite e ketij rrugetimi pozitiv qe po ben Interi ne Serie A eshte edhe e mbi te gjitha nje lojtari ne vecanti.

“Kush e di cfare i ka ndodhur Skriniar tek Interi? Dukej i mbaruar me Conten, por tani duket nje njeri kaq i rendesishem sa Conte nuk ben dot pa te.”

“Me rikthimin e tij ne formacion, kemi pare nje Inter shume me te sigurt prapa dhe qe peson shume me pak gola.”

“Skriniar me sa duket kete sezon ka bere nje kthese ne forme ‘U’, duke u shnderruar nga nje i padeshiruar ne nje te pazevendesueshem.”

“Qe prej rikthimit nga infektimi me Covid19, Milan Skriniar nuk njihet me ne krahasim me sezonin e shkuar dhe te kujton ate Skriniarin e mrekullueshem ne vitin e pare te Spallettit tek Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.