Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

266 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta, shifra te pabesueshme dalin ne pah: “Cfare po ndodh? Eshte gati te thyhet ky rekord i tmerrshem qe…”

Gazzetta, shifra te pabesueshme dalin ne pah: “Cfare po ndodh? Eshte gati te thyhet ky rekord i tmerrshem qe…”
Inter Club Staff

Tre ndeshje radhazi pa shenuar nej gol per Interin: Liverpool, Sassuolo dhe Genoa. Asnje gol, per ta perseritur prape per te pare rendesine e saj.

Per kete ka folur sot La Gazzetta dello Sport qe normalisht kapet me kete fakt, dhe futet ne te thella per te kuptuar cfare po ndodh.

“Sulmi i kampioneve te Italise nuk shenon me. Ka humbur komplet gjat rruges dhe nuk po njihet fare: ishte sulmi me i mire ne Itali, nder me te miret ne Europe.”

“Ne fillim te benin gol me natyralitet, te thjeshte. Gjenin menyren per te shenuar dhe e benin golin kur te donin.”

“Tani i kap ankthi sa here jane te zona, dhe perfundojne duke u ngaterruar apo duke e nxjere topin jashte kuadratit.”

“Le te shohim pak Lautaron. Ka plot tete ndeshje qe nuk shenon ne kampionat. Ka shenuar golin e fundit ne Salerno ne dhjetor.”

“Inter ne total ka bere 53 gjuajtje ndaj Sassuolos dhe Genoas e nuk ka shenuar asnje gol. Nje e dhene e cmendur kjo.”

“Por eshte e frikshme sepse Inter mund te thyje nje rekord te pabesueshem: ne shkurt te 2019 Interi kishte vendosur nje rekord absolut me 54 gjuajtje dhe asnje gol.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.