Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

242 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta shume e ashper: “Eriksen, ja kush ka qene gabimi i madh i Marottes.”

Gazzetta shume e ashper: “Eriksen, ja kush ka qene gabimi i madh i Marottes.”
Inter Club Staff

Ne ndeshjen e fundit ndaj Genoas, La Gazzetta dello Sport ka vene nje note 6 per Christian Eriksen.

Por sipas te perditshmes italiane, ajo ndeshje ka treguar se si danezi ka shume veshtiresi qe te pershtatet tek Interi.

Por nuk eshte nje problem i vetem pershtatja, sepse ai po has shume veshtiresi qe te luaje edhe futbollin qe kerkon Antonio Conte.

“Barella ne ate ndeshje ka zevendesuar Eriksen dhe me pas ka nxjere menjehere Romelu Lukaku perpara portes per te shenuar golin e 0-1.”

“E mbase pikerisht nga aty lind vendimi i Contes per te ulur sot ne pankine Eriksen dhe per te hedhur nga minuta e pare Barellen.”

“Ndeshja ndaj Genoas ishte thjeshte nje konfirmim tjeter se futbolli qe jep danezi nuk shkon me futbollin qe kerkon Conte.”

“Perkthimi? Nuk ka motiv per tu kapur me Erisken, kualitetet e tij njihen por nuk jane kompatibel me futbollin e Contes.”

“Mbase problemi eshte me i thjeshte, edhe pse nuk e thote njeri: gabimi ka qene i Marottes mbase qe ne radhe te pare bleu nje lojtar si ai.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.