Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

495 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Vjen demtimi i pare per sezonin e ri ne skuadren zikalter: operacion dhe 2 muaj jashte!

Gazzetta – Vjen demtimi i pare per sezonin e ri ne skuadren zikalter: operacion dhe 2 muaj jashte!
Inter Club Staff

Vjen nje lajm jo shume i mire per Interin ne prag te sezonit te ri, edhe pse pak a shume dihej. 

Sic eshte thene edhe dite me pare, Alessandro Bastoni ka pesuar nje demtim heren e fundit qe u aktivizua me Kombetaren U19 ku u demtua ne menisk.

Ja cfare ka shkruar sot Gazzetta dello Sport ku ka dhene edhe nje lajm te keq:

“Dje ne mengjes – ne marreveshje me Atalanten, sepse nuk eshte federuar ende kalimi i tij – djaloshi i eshte nenshtruar nje nderhyrjeje kirurgjike nga profesor Volpi (doktori i Interit).”

“Koha e rekuperimit do te jete rreth dy muaj: ai do te riktehhet keshtu diku nga shtatori duke humbur te gjithe fazen pergatitore e do te jete gati pas 15 shtatorit”, e mbyll shkrimin e saj Gazzetta dello Sport.

Por nderkohe, kujtojme se sipas asaj qe tha dje Sky Sport, Parma eshte shume afer Bastonit fale punes se drejtorit sportiv Daniele Faggiano.

Ata ne parim kane nje marreveshje me Interin per huazimin e lojtarit Alessandro Bastoni.

Marreveshja eshte ne stand-by sepse po priten lajme nga demtimi i tij ne menisk. Edhe pse shanset qe ai te shkoje tek Parma ne kete moment jane shume te larta.

Nese Bastoni do te largohet, Interi mund te kerkoje nje mbrojtes qendre tjeter ne kete merkato.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.