Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

466 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta: “Zbulohet se cfare i ka thene Zhang Marottes per Lautaron: strategjia tani eshte e qarte.”

Gazzetta: “Zbulohet se cfare i ka thene Zhang Marottes per Lautaron: strategjia tani eshte e qarte.”
Inter Club Staff

Steven Zhang nuk deshiron me sa duket qe te privohet nga Lautaro Martinez dhe ka dhene nje udhezim te qarte per drejtuesit e Interit.

Kjo gje shkruhet sot nga Gazzetta dello Sport e cila flet gjeresisht per kete teme dhe per te ardhmen e Lautaros tek Interi.

“Stevan Zhang i ka idete e qarta: nuk deshiron ta shese Lautaron. Por ne te njejten kohe, ai e di qe nuk mund te beje barrikada nese nje klub paguan 111 milione euro per te.”

“Sepse deshira e Toros vlen shume dhe nese Barcelona e Messit vjen ne Milano me nje cante me para dhe paguan klauzolen, cfare mund te beje Marotta?”

“Por ajo qe ka rendesi tani eshte se Interi nuk negocion dhe zikalterit kane bere paqe me idene se nese nje klub paguan klauzolen do te bejne si do bejne.”

“Gjithesesi, urdheri i Steven eshte i shkurter dhe i qarte: asnje negociate, Toro nuk eshte ne shitje per askend dhe per asnje lojtar ne shkembin nder te tjera.”

“Nderkohe qe nga Spanja vazhdojne me lajmet se ne marreveshje mund te perfshihen lojtare si Carles Aleñá, Junior Firpo, Nelson Semedo dhe Marc Cucurella.”

“Por deri me tani asgje. I vetmi qe Interi pelqen eshte ylli Griezmann por rroga prej 17 milione eurosh e tij ndalon gjithcka.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.