Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

882 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon gjithcka: “Inter merr vendimin per fundimtar per Skriniar? Klubi ka lajmeruar se kane ngrire totalisht…”

Gazzetta zbulon gjithcka: “Inter merr vendimin per fundimtar per Skriniar? Klubi ka lajmeruar se kane ngrire totalisht…”
Inter Club Staff

Per cdo dite qe kalon, Milan Skriniar po afrohet me qendrimin ne Milano tek Inter, nga ku eshte perfolur shume se do te largohet kete vere.

Kete gje e konfirmon edhe sot La Gazzetta dello Sport, e cila tregon se si PSG apo Chelsea nuk duken te predispozuara per te bere nje sulm te ri per sllovakun.

Arsyeja ka qene e thjeshte: kerkesa e Interit ka qene shume e larte dhe ata jane terhequr pikerisht per kete fakt.

“Chelsea, pasi ka humbur Kounde qe ka perfunduar te Barcelona, po e kalon te gjithe perqendrimin e saj te Fofana i Leicester”.

“Nderkohe, PSG, pasi eshte perfshire shume me kapitullin e shitjeve, nuk eshte bere me e gjalle tek Inter per sllovakun”.

“Edhe ndermjetesuesi i kesaj tratative nuk i ka rene me deres se interit per kete tratative dhe ky eshte nje tregues tjeter se gjithcka eshte ftohur”.

“Ja pse sot per sot, Skriniar eshte shume me afer qendrimit tek Inter nga sa ka qene dite me pare apo jave me pare”.

“Per lumturine e Inzaghit kjo, qe ka dale edhe publikisht duke pranuar se do te pelqente shume qe ai te qendronte ne Milano”.

“Nderkohe, ne cdo rast, Inter nuk do te zbrese me poshte se 70 milione eurot per te: kush e do, duhet te paguaje kete shifer”.

“Gjithesesi, lajmet e mira per Skriniar nuk mbarojne ketu, sepse ka edhe me shume per sa i perket atij”.

“Ai eshte rikthyer diten e djeshme te stervitet me grupin dhe mund te luaje ndeshjen e tij te pare sezonale qe ne testin e sotshem ne Appiano Gentile kunder Pro Sestos”.

“Si pasoje, Inter ka ngrire edhe nje operacion tjeter merkato qe kishte nisur ne rast se sllovaku do te largohej”.

“Behet fjale per Milenkovic, per te cilin Interi ka ndalur bisedimet me Fiorentinen dhe me lojtarin vete duke pare se Skriniar po shkon drejt qendrimit”.

“Fiorentina ka perjashtuar mundesine e nje huazimi per te dhe Inter nuk ka ndermend te shpenzoje ndonje shifer te cmendur per lojtarin qe do te ishte zevendesuesi i pare i treshes”.

“Emrat qe Inter po ndjek per kete repart jane te shumte, nderkohe ne oret e fundit ka pasur pergenjeshtrime per Acerbin, i cili mbetet nje emer per tu pare me kujdes”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.