Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

458 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter, Conte vendos perfundimisht: ja formaconi anti-Napoli! Nga minuta e pare do te luaje edhe…”

“Inter, Conte vendos perfundimisht: ja formaconi anti-Napoli! Nga minuta e pare do te luaje edhe…”
Inter Club Staff

Pas mini-turnover ndaj Cagliarit, Conte rikthehet te besoje te titullaret e tij dhe rigjen ne fushen e lojes edhe disa titullare.

Sipas Corriere dello Sport, nuk ka aspak vend dhe mendje per surpriza, por tashme eshte e sigurt se cfare Conte ka ndermend te beje ndaj Napolit.

E perditshmja italiane zbulon se tekniku zikalter ka ndermend te hedhe ne fushen e lojes ushtaret e tij me te besuar.

“Keshtu, ne krahasim me ndeshjen ndaj sardeve, do te shihen nga minuta e pare ne fushen e lojes si Lautaro, por edhe Barella.”

“Nderkohe, Sensi do te rikthehet ne pankine dhe do te zevendesohet pikerisht nga italiani qe ishte i skualifikuar ndaj ish-skuadres se tij.”

“I njejti diskutim edhe per Hakimi, qe do te rimarre vendin e tij ne krahun e djathte. E vetmja pasiguri per Conten eshte ne krahun e majte.”

“Gjithesesi, tekniku eshte i orientuar te besoje te Darmian dhe do te ule ne stol Perisic bashke me Young.”

SIPAS CORRIERE DELLO SPORT, FORMACIONI I ZGJEDHUR NGA CONTE ESHTE KY:

(3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Eriksen, Darmian; Lukaku, Lautaro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.