Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

319 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Inter, rrezik i larte per denim nga gjyakata sportive. Gjate ndeshjes jane degjuar disa…”

Gazzetta zbulon: “Inter, rrezik i larte per denim nga gjyakata sportive. Gjate ndeshjes jane degjuar disa…”
Inter Club Staff

Inter diten e djeshme ka arritur te fitoje me rezultatin 3-2 ndaj Napolit nje ndeshje ne Serie A qe vlen shume per te tashmen dhe te ardhmen.

Nderkohe qe zikalterit luftonin ne fushe, ne shkallet e stadiumit per Interin ka pasur nje tjeter sold out ne Serie A.

Sipas asaj qe tregon La Gazzetta dello Sport, plot 57 mije tifoze kane qene prezent diten e djeshme ne Meazza.

“Nderkohe qe shume festonin fitoren e Interit, ka pasur nje pjese te tifozeve qe kane kenduar disa kore te ndaluara.”

“Behet fjale per Curva Nord, e cila ne disa momente ka perdorur nje fjalor fyes ne drejtim te Napolit gjate koreve.”

“Jane koret e perhershme qe kendohen kur Napoli vjen ne transferte ne veri te Italise dhe jane me sfond diskriminimi territorial.”

“Nderkohe, duke qene se ato jane degjuar shume qarte dhe jane perseritur disa here, tani Interi rrezikon jo pak.”

“Nese gjithcka eshte shenuar me kujdes nga vezhguesit e federates, Interi do te denohet me nje gjobe shume te majme per kete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.