Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

392 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Ja si po mendon Inzaghi te luaje kunder Cagliarit: rikthim i madh nga minuta e pare.”

Gazzetta zbulon: “Ja si po mendon Inzaghi te luaje kunder Cagliarit: rikthim i madh nga minuta e pare.”
Inter Club Staff

Inter nuk ka kohe te mendoje me per ndeshjen e humbur ndaj Real Madrid ku u humb edhe vendi i pare ne grupin D te Champions League.

Zikalterit duhet te perqendrohen totalisht te Serie A, ku menjehere te dielen do te luajne ndaj Cagliarit nje ndeshje shume te rendesishme.

Per kete gje ka folur sot La Gazzetta dello Sport, e cila ka treguar me detaje se cfare po ndodh ne Appiano dhe kush mund te rikthehet ne kete ndeshje.

Ne Madrid ndodhi edhe grumbullimi i pare pas shume kohesh per hollandezin zikalter Stefan De Vrij, i cili eshte rikthyer tashme.

Ja cfare shkruan Gazzetta: “Eshte pikerisht De Vrij rikthimi i madh ne formacionin e Interit dhe qe do te luaje ne qender si gjithmone ndaj Cagliarit.”

“Ai ishte demtuar me Hollanden por tashme eshte mire dhe do te marre pozicionin e tij origjinal duke spostuar Bastonin majtas dhe Skriniar djathtas.”

“Nderkohe, edhe Ranocchia eshte mire dhe mund te grumbullohet per ndeshjen ndaj Cagliarit bashke me Aleksander Kolarov.”

“Jashte do te mbeten Darmian dhe natyrisht Correa, i cili do te beje disa vizita te tjera ne fillim te javes qe vjen.”

“Formacioni qe Inter mund te perdore ndaj Cagliarit eshte ky:

Handanovic, D’Ambrosio, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Perisic, Brozovic, Barella, Calhanoglu, Lautaro, Dzeko.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.