Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

252 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Handanovic nder me te miret: numrat flasin qarte!

GdS – Handanovic nder me te miret: numrat flasin qarte!
  • On 02/03/2018, 19:24

Te dielen Samir Handanovic luan ndeshjen numer 234 me fanellen zikalter duke kaluar keshtu Pagliucen ne vendin e katert si portieri me me teper prezenca ne historine e Inter. Perpara tij qendrojne: Julio Cesar me 300 ndeshje, Bordon 382 dhe Zenga me 473. Handanovic deshiron te fitoje te dielen per ti bere dhurate vetes e tifozeve zikalter ne kete arritje. Portjeri 33 vjecar eshte gjithmone vendimtar. Vetem Alisson e Perin kane bere me mire se Handa me 75% te pritjeve. 10 ndeshje pa pesuar gol ku e kalojne vetem Alissson me 11 e Reina me 13 ndersa Juve mban rekordin me 16 ndeshje pa pesuar 9 Szczesny e 7 Buffon. Edhe ne Derby Handa ka nje bilanc pozitiv me 11 ndeshje te luajtura nder te cilat ka fituar 4, barazuar 5 e humbur vetem 2.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.