Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

774 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi i surprizon te gjithe? “Ai ka vendosur te ardhmen e tij: ja cfare i ka thene PSG dhe Leonardos.”

Icardi i surprizon te gjithe? “Ai ka vendosur te ardhmen e tij: ja cfare i ka thene PSG dhe Leonardos.”
Inter Club Staff

Ne keto jave eshte folur shume dhe pothuajse cdo dite mediat flasin me siguri se Paris Saint-Germain nuk do e bleje Mauro Icardin.

Te shumte kane qene mediat e shkruara ne Itali dhe France qe mbeshtesin kete ide dhe madje ditet e fundit eshte thene se PSG deshiron nje ulje nga Interi, ndryshe nuk ka asnje shans qe kjo blerje te ndodhe.

Por La Gazzetta dello Sport sot, nuk e mendon aspak keshtu dhe ka dhene nje lajm shume te mire per Interin dhe tifozet e saj.

Sipas te perditshmes italiane, qendrimi i Icardit ne Paris eshte shume i sigurt dhe per kete do te kemi lajme ne ditet ne vazhdim. Ata futen edhe ne detaje ne kete ceshtje dhe tregojne madje edhe per nje bisede te Icardit me drejtuesit e PSG.

“Ne linje teorike, ky transferim mund te behet edhe pas dates 31 maj, por interesi i te dyja paleve eshte qe gjithcka te mbyllet deri ne fund te muajit.”

“Por ne fund te fundit, edhe deshira e Icardit eshte kjo dhe ja ka bere me dije skuadres franceze dhe agjentes se tij.”

“Sulmuesi argjentinas i ka shprehur Leonardos deshiren per te qendruar ne Paris dhe se kjo historia e deshires kundershtuese te tij duhet te marre fund.”

“Keshtu jane gjerat sot per sot – e mbyll Gazzett dello Sport – ose te pakten, keshtu thone aktoret e kesaj tratative.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.