Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

634 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Il Giorno zbulon: “Inter, Suning i ka dhene nje detyre-ultimatum Ausilios: duhet te shiten tre lojtare, ja emrat.”

Il Giorno zbulon: “Inter, Suning i ka dhene nje detyre-ultimatum Ausilios: duhet te shiten tre lojtare, ja emrat.”
Inter Club Staff

Pozicioni i Interit ne merkato tashme eshte shume i qarte: ne fillim duhen shitur lojtare dhe me pas te blihen.

E ne kete moment qe po flasim, lojtaret ne listen e shitjeve jane te shumte dhe drejtuesit po mendojne te gjejne nje sistemim.

Ideja eshte te largohen nje ore e me parre lojtare qe jane jashte projektit te Interit dhe qe Conte nuk deshiron ti kete ne Appiano.

Keshtu, Suning ka komunikuar me Piero Ausilion si drejtor sportiv i klubit dhe i kane dhene nje detyre-ultimatum.

“Piero Ausilios i eshte kerkuar qe te shese me shpejtesi sa me shpejt tre emra qe shihen si prioritet per tu larguar ne kete moment.”

“Behet fjale per Diego Godin, Antonio Candreva dhe Matias Vecino. Me sa duket, keta jane zgjedhur te paret per tu larguar.”

“Keshtu, Ausilio ka detyren e veshtire per te gjetur nje bleres per Vecinon, nje skuader qe te marre Godin me parameter zero (te binde lojtarin) por edhe te largoje Candreven, qe dukej si nje lojtar i preferuar i Contes.”

“Kjo duhet te ndodhe sa me shpejt sipas Suning, sepse ata nuk duan me te humbet kohe per merkaton hyrese.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.