Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

398 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, a do te luaje Vidal titullar direkt me Fiorentinen? Gazzetta: “E verteta eshte se Conte…”

Inter, a do te luaje Vidal titullar direkt me Fiorentinen? Gazzetta: “E verteta eshte se Conte…”
Inter Club Staff

“Arturo vrapon dhe qesh, ka deshire si asnje tjeter. Fuqi prej kampioni dhe plot me emocione dhe motivim.”

“Ky qe shohim ne stervitje eshte Arturo Vidal qe do te shohim ne fushen e loejs edhe pse mbase ai qe do shohim ne loje mund te jete edhe pak me serioz per ti futur friken kundershtareve.”

Keshtu hapet artikulli i La Gazzetta dello Sport per sa i perket ardhjes tek Interi te Arturo Vidal.”

“Kiliani ka ardhur ne Milano ne kushte shume te mira, edhe pse nuk ka luajtur asnje miqesore me Barcelonen dhe eshte stervitur i vetem qe kur ka qene afer Interit.”

“Ne top te formes do te arrije dalengadale dhe jo menjehere, prandaj, kiliani mund te permiresohet akoma me shume.”

“Po ndaj Fiorentines, a do te jete ai ne fushe? Vidal me siguri do te jete ne dispozicion, por nuk dihet nese eshte ende gati per nje ndeshje si titullar.”

“Mbase eshte me e mundshme qe ai te futet ne fushe si zevendesues, sa per te shijuar barin e San Siros.”

PERMASAT E PARA – “Diten e djeshme Vidal ka pare per here te pare permasat e jetes se tij si zikalter.”

“Ne fillim ne nje hotel ne zonen San Siro, me pas nje udhetim drejt Appiano Gentiles, ku ka bere shaka me Conten dhe ka takuar stafin dhe lojtaret e rinj.”

“Ai eshte pershendetur nder te tjere edhe zevendes-presidentin Javier Zanetti si dhe bashkekombasin Alexis Sanchez.”

“Ne pritje qe Vidal te gjeje nje sistemim te ri ne qytet, ai ka zgjedhur qe me vete te marre edhe pergatitesin personal Juan Ramirez Diaz qe pasi e ka ndjekur ate ne Barcelone, do e ndjeke edhe ne Milano.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.