Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2022

Scroll to top

Top

1,599 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, a po mendon Marotta te shkarkoje Inzaghin? “Ja cfare po ndodh: nga Appiano Gentile e japin te sigurt se..”

Inter, a po mendon Marotta te shkarkoje Inzaghin? “Ja cfare po ndodh: nga Appiano Gentile e japin te sigurt se..”
Inter Club Staff

Do te jene dite shume te rendesishme dhe reflekimi keto, ne shtepine Inter pas humbjes se rende te pesuar ndaj Udineses ne Dacia Arena.

Pozicioni i Simone Inzaghit nuk duket te jete ne rrezik, por sa me shpejt duhet gjetur nje zgjidhje per te kthyer trendin negativ.

Per kete flet sot La Repubblica, qe mundohet te tregoje me shume rreth gjendjes emocionale te Beppe Marottes ne lidhje me tranjerin e Interit.

“Dje, nderkohe qe gjerat ishin akoma te nxehta, shkarkimi i tij nuk ishte ne tavoline. Kjo gje mund te konfirmohet edhe sot”.

“Simone Inzaghi ishte i shkundur, i prekur dhe i tronditur per ate qe ndodhi ne fushen e lojes, po ashtu si lojtaret e tij”.

“Ishte ne pamje te pare nje Inter i dominuar nga nje kundershtar teper me i dobet se ajo dhe qe u tregua me e mire se Inter ne cdo aspekt”.

“Do te ndodhe dicka ne keto dite nderkohe. Mbase mes dites se sotem dhe te merkures, nderkohe qe lojtaret do te nisen neper kombetare, drejtuesit e Interit do te takohen me teknikun per te gjetur nje zgjidhje bashke”.

“E perkthyer? Beppe Marotta nuk ka qellim qe te largoje ne kete moment tranjerin qe dymbedhjete muaj me pare e ka zgjedhur si pasardhesin e Contes”.

“Drejtuesi i rendesishem i Interit, deshiron qe ti vihet ne dispozicion tranjeri, ashtu si ka ndodhur edhe pas humbjes me Bayern Munich, ku nje pjese te fajit per humbjen e mori mbi vete”.

“Ai tha ne ate kohe se ishte nje moment i veshtire ku te gjithe duhet te bejne me shume, edhe drejtuesit e Interit”.

“Ai e ndihmoi ne ate rast, dhe prape do te qendroje prane tranjerit per ti dhene nje dore, mbase per here te fundit”.

“Nese duhet arritur te Scudetto kete sezon, Inter duhet te ndryshoje ne menyre drastike menyren se si luan, si mendon, si sillet”.

“Nje Inter qe e ka nisur me keq se kaq ne transferte, me tre humbje ne tre te tilla, ka qene vetem ne 1998/1999 ne drejtimin e Lippit.”

“Dicka e ngjashme ka ndodhur edhe me Gasperinin ne 2011, edhe ai qe u largua vetem pas pak ditesh nga Inter gjithashtu”.

“Por kesaj radhe ne krye te Interit eshte Marotta, nje njeri qe tenton si gjithmone qe te zgjidhe cdo gje ne shtepi, pa marre masa drastike”.

“Por tani i takon Inzaghit te beje dicka. Eshte ne dore te tij qe te ndryshoje marshin e ketij Interit. Nese qellimi eshte te mos nderrohet Inzaghi, me siguri qe Inzaghi duhet te nderroje nderkohe. Duke nisur nga zevendesimet”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.