Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,569 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta eshte e bindur: “Vitin e kaluar ishte Scudetto i Lukakut dhe i Contes. Kete vit nese fitohet, do te jete i…”

Gazzetta eshte e bindur: “Vitin e kaluar ishte Scudetto i Lukakut dhe i Contes. Kete vit nese fitohet, do te jete i…”
Inter Club Staff

Diten e sotme, La Gazzetta dello Sport nuk ka folur vetem per Kupen e Italise por ata jane ndalur edhe te Serie A.

E perditshmja italiane ka dashur te tregoje nje ndryshim thelbesor ndermjet sezonit te kaluar dhe ketij sezoni ne kampin zikalter.

Sipas tyre, nese kthehemi pas ne kohe, do te shohim se tek Interi ka ndryshuar pothuajse gjithcka nga nje vit me pare.

“Si fillim, deri me tani Interi duket nje skuader komplet e ndryshme me ate qe ka pasur Antonio Conte sezonin e shkuar.”

“Por nese do flisnim per Scudetton e vitin te kaluar, do te thonim pa frike se eshte Scudetto i Contes dhe i Lukakut.”

“Nderkohe kete sezon hapsiren kryesore tek Interi e ka marre nje lojtar ne vecanti: ai eshte Marcelo Brozovic qe merr noten 9 deri me tani.”

“Ka qene njeriu me thelbesor i Interit deri me tani dhe Interi ka vuajtur shume pa te ne fushe kur ka munguar.”

“Keshtu, nese Scudetto shkon prape ne Milanon zikalter, atehere kete vit mund ta themi pa frike se do te ishte Scudetto i Inzaghit dhe Brozovic.”

“Kjo sepse ekzistojne dy Inter: njeri me kroatin ne fushe qe shkelqen dhe njeri pa kroatin qe futet ne veshtiresi te medha.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.