Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

466 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Brescia, Conte vendos formacionin: dy surpriza te rendesishme ne sulm? Ne stol pritet te ulet edhe Christian Eriksen!

Inter-Brescia, Conte vendos formacionin: dy surpriza te rendesishme ne sulm? Ne stol pritet te ulet edhe Christian Eriksen!
Inter Club Staff

Vazhdon tour-de-force i Interit, qe vjen nga nje sukses ndaj Parmes ne transferte ne Tardini.

Sot ne San Siro, kunder Brescias, skuadra zikalter do te kerkoje qe te marre tre pike per te blinduar akoma me shume vendin ne Champions League dhe te rrije afer vendeve te para.

Per Rondinellet (Dallandyshet), ne fakt, do te jete nje nga shanset e fundit per sa i perket qendrimit ne Serie A.

TE REJAT E FUNDIT NGA INTERI – Conte rikthehet ne pankine pas nje skualifikimi dhe po mendon te beje disa zevendesime te rendesishme ne krahasim me ndeshjen ne Tardini.

Ne mbrojtje do te jete perseri jashte Skriniar (eshte ndeshja e dyte pezullim nga tre jave pezullim qe ka) dhe mund te konfirmohet D’Ambrosio ne vendin e tij, me Bastonin ne vendin e Godin.

Nderkohe, do te ndryshoje mesfusha: Moses, Borja Valero dhe Young nga minuta e pare bashke me Barella dhe Bagliardini.

Do te pushoje Eriksen ne kete ndeshje. Sanchez qe ka bere mire ne Parma si zevendesues, dhe mund ta nise kete ndeshje nga minuta e pare duke lene ne stol njerin prej Lukaku ose Lautaro.

E vlefshme si ideja e stafetes me El Toro por edhe ajo me belgun qe deri me tani i ka luajtur te gjitha. Paqartesi per Brozovic: kroati eshte me mire, por maksimumi do te shkoje ne pankine.

TE REJAT E FUNDIT NGA BRESCIA – Shume mungesa per Lopez, i cili eshte i detyruar te heqe dore nga Chancellor, Bisoli, Cistana dhe Ndoj, por edhe portieri Alfonso.

Nderkohe mungesa e Balotellit dihet, qe nuk do te luaje keshtu ne kete ndeshje si nje ish-lojtar i Interit.

Tekniku uruguajan po shkon drejt konfirmimit te rombit, me Zmrhal perpara Tonalit ne shpinen e Donnarumma dhe Torregrossa.

Ne mbrojtje, akoma hapsire per Papetti dhe Semprini. Romulo nuk ka rinovuar dhe eshte larguar nga skuadra.

Preview Inter-Brescia - Brozo in panca con Lautaro o Lukaku. Rifiata Eriksen

FORMACIONET E MUNDSHME:

INTER (3-5-2): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Bastoni; Moses, Barella, Borja Valero, Gagliardini, Young; Lukaku, Sanchez.

Ne pankine: Padelli, Ranocchia, Godin, Pirola, Asamoah, Biraghi, Candreva, Brozovic, Agoume, Eriksen, Lautaro, Esposito.

Tranjer: Conte.

Te skualifikuar: Skriniar (2), Berni (1).

Te padisponueshem: Sensi, Vecino.

BRESCIA (4-3-1-2): Joronen; Sabelli, Papetti, Mateju, Semprini; Bjarnason, Tonali, Dessena; Zmrhal; Donnarumma, Torregrossa.

Ne pankine: Andrenacci, Gastaldello, Mangraviti, Martella, Ghezzi, Viviani, Skrabb, Spalek, Ayé.

Tranjer: Lopez.

Te skualifikuar: asnje.

Te padisponueshem: Chancellor, Bisoli, Cistana, Ndoj, Balotelli, Alfonso.

Arbiter: Manganiello. Asistent:  Santoro e Baccini. Arbiter i katert: Abbattista. Var: Mazzoleni (Di Iorio).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.