Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,406 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare lajmi i keq per Conten: “Super i shqetesuar nga Sensi: ai do te qendoje jashte fushave akoma per…”

Inter, cfare lajmi i keq per Conten: “Super i shqetesuar nga Sensi: ai do te qendoje jashte fushave akoma per…”
Inter Club Staff

Inter ne keto jave ka paguar me cmim te shtrenjte pozitivitetin e disa lojtareve me Covid19.

Ne nje sezon shume te kompresuar, Antonio Conte eshte dashur qe te beje shpesh here me mungesat e shume lojtareve.

Ne pritje te tamponit te Skriniar, tranjeri zikalter mund te buzeqeshe sepse sot me grupin bashkohen Gagliardini dhe Radu, te cilet kane dale negative.

Ne vecanti lojtari italian, i cili nga Conte eshte permendur ditet e kaluara si nje mungese teper e rendesishme e skuadres.

Por nderkohe, ka nje lajm te keq per sa i perket Stefano Sensin qe e ka super shqetesuar Conten keshtu dhe qe do te vazhdoje te qendroje jashte.

“Ne Madrid, Gagliardini do te jete ne pankine. Pasi kane mbaruar te gjitha praktikat post-negative, mesfushori dhe Radu sot do te sterviten me shoket e skuadres.”

“Lajme te mira nderkohe per Alexis Sanchez, i cili do te jete i disponueshem qe ne ndeshjen e fundjaves ndaj Parmes.”

“Por ai qe shqeteson shume eshte Stefano Sensi: lojtari do te qendroje jashte fushave per te pakten dy jave dhe me siguri qe nuk do te rikthehet as per Realin e Madridit por as per Atalanten, duke e humbur komplet kete mini-faze.”

“Shpresa eshte qe te rikthehet pas pushimit te kombetareve, por frika ekziston se demtimi i tij mund te zgjase edhe me shume.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.