Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

552 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare lajmi: “Klubi ka lajmeruar diten e sotme te gjithe lojtaret se neser do te marrin…”

Inter, cfare lajmi: “Klubi ka lajmeruar diten e sotme te gjithe lojtaret se neser do te marrin…”
Inter Club Staff

Me sa duket kane ardhur te reja te rendesishme per sa i perket ceshtjes se rrogave ne skuadren zikalter.

Kjo ka qene nje nga temat me te nxehta ne javet e fundit, ku shpesh here, mediat kane bere nje ceshtje jo te vogel me kete fakt.

Por sipas asaj qe tregon sot e perditshmja italiane La Repubblica, skuadra zikalter ka marre nje lajm teper te bukur diten e sotme.

Sipas tyre, Interi do te paguaje diten e neserme rrogen e korrikut dhe gushtit, ashtu si ishte rene dakord muaj me pare.

“Eshte kohe pagesash tek Interi: neser, ne daten 28 janar do te paguhen rrogat e korrikut dhe gushtit, te cilat kishin si date skadence fundin e janarit.”

“Nderkohe, rrogat e nentorit dhe dhjetorit do te paguhen brenda dates 16 shkurt, por eshte e mundur qe te kete nje marreveshje tjeter me lojtaret.”

“Gjithesesi, marreveshjet nuk eshte se do te behen ne grup, por secili lojtar do te vendose vete per vete.”

“Nderkohe, muaji janar do duhet te paguhet brenda muajit maj, ashtu si lejon edhe Federata Italiane e Futbollit dhe qeveria.”

Keto kane qene fjalet e gazetarit te njohur Franco Vanni, ne rreshtat e La Repubblica. Ai njihet si nje gazetar shume afer ambienteve zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.