Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,341 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare po ndodh? “Conte i propozon klubit zikalter nje lojtar te Tottenham por eshte nje ‘kurth’: kerkon ne kembim nje…”

Inter, cfare po ndodh? “Conte i propozon klubit zikalter nje lojtar te Tottenham por eshte nje ‘kurth’: kerkon ne kembim nje…”
Inter Club Staff

Duhet thene se objektivi kryesor i Interit per mbrojtjen mbetet Manuel Akanji ne kete moment, por Dortmund po e ben te veshtire me kushtet e saj.

E pikerisht ne kete moment ne skene eshte shfaqur Antonio Conte, qe ka tentuar ti ofroje Interit nje lojtar te Tottenham.

Behet fjale per nje lojtar qe eshte jashte planeve te teknikut qe po mundohet te ndihmoje klubin te perfitoje dicka nga merkato.

Per kete gje flet sot Corriere dello Sport: “Kesaj radhe nuk eshte ndonje agjent, por eshte Conte ai qe ka ofruar tek Inter nje lojtar te Tottenham”.

“Behet fjale per mbrojtesin e qendres Tanganga, por Tottenham, me sa duket, deshiron te beje nje operacon ‘kurth'”.

“Ata duan ta ofrojne lojtarin ne huazim falas, por kerkojne ne kembim nje klauzole me detyrim blerje ne fund te sezonit”.

“Inter normalisht nuk eshte e interesuar per nje investim te tille duke qene se Tanganga nuk eshte se jep shume siguri”.

“Por conte e ka provuar, duke u bere edhe sponsor e duke siguruar per gjendjen e lojtarit. Por nuk ka mjaftuar. Tanganga ne kete moment ndodhet pas Akanji dhe Acerbi si mundesi”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.