Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

400 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare po ndodh me Kumbulla? “Ja kush eshte situata sot per sot. Marotta ka vendosur…”

Inter, cfare po ndodh me Kumbulla? “Ja kush eshte situata sot per sot. Marotta ka vendosur…”
Inter Club Staff

“Do te blihet vetem pasi te jete shiturr”. Grupi Suning dhe familja Zhang jane dorezuar si te gjitha klubet europiane dhe keto gjera jane bere te qarta edhe ne takimin ne Villa Bellini.

Ideja e pare eshte qe merkato te auto-financohet. Ashtu si shpjegon Corriere della Sera, ne vendimin e qeverise kineze, thuhet qarte se shpenzimet jashte Kines duhet te limitohen shume.

Faji? Normalisht i pandemise por ne kete mes nuk ka lidhje asnje qeveri, thjesht eshte nje moment shume i pasigurt per te shpenzuar shuma marramendese.

“Gjithesesi, shpenzimet do te behen dhe do te ndodhin vetem ne raste te miremenduara dhe pasi te kene ardhur para nga shitjet.”

Steven Zhang i ka shpjeguar Contes dhe drejtuesve se ne kete moment, nuk mund te shitet nese nuk arrihet do te shitet.

“Por nuk duhet bere nje gabim banal ne te gjithe kete histori: Interi ka shpenzuar 145 milione euro per tu perforcuar nje vere me pare: 70 per Lukaku, 35 milione per Barella, 20 per Lazaro, 20 per Eriksen (totali 145).”

“Nderkohe, keto para jane mbuluar pothuajse totalisht nga shitjet:  Icardi (58), Politano (24), Gabigol (18), Karamoh (8) plus huazimet e Perisic (5) dhe Lazaro (2):”

“Pra, nje total prej 115 milione eurosh. Vetem 30 milione euro shpenzim per Interin, edhe pse ne ate kohe nuk ishte vene ne dukje kaq shume historia e “shitjeve perpara blerjeve.”

“Por ne kete sezon, nese vitin e shkuar u bene blerje perpara se te shiteshin lojtaret, dicka ka ndryshuar dhe me pare duhen shitjet.”

“Interi kishte bllokuar Tonali dhe Kumbulla, por nderkohe qe per te parin hoqi dore totalisht, per te dytin ende.”

“Te shpenzohet nje shume kaq e madhe (30 kerkon Verona per shqiptarin) per nje lojtar qe ndoshta nuk do te jete titullar, eshte e pavend ne kete moment.”

“Prandaj Interi ka ndalur gjithcka ne kete moment. Do te diskutohet me tej, duke qene se mbrojtja ne kete moment nuk eshte aspak nje prioritet dhe skuadra qe te ofrojne 30 milione euro per Kumbullen ne Serie A nuk ka.”

“Ndryshe nga Tonali, Verona nuk ka rene ne Serie B dhe nuk ka asnje emergjence per te shitur italo-shqiptarin nen cmim si ndodhi ne rastin e Tonalit te Milani.”

“Keshtu, Marotta per Kumbulla ka vendosur qe te diskutohet ne nje moment te dyte. E ku i dihet, mund te kete arritur nje marreveshje me Veronen qe te njoftohet ne momentin e pare qe ata do te marrin nje ferte zyrtare per te.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.