Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

388 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare po ndodh me Stefano Sensin? “Lojtari tashme ka dy fytyra: njera prej tyre tregon se…”

Inter, cfare po ndodh me Stefano Sensin? “Lojtari tashme ka dy fytyra: njera prej tyre tregon se…”
Inter Club Staff

Me sa duket Stefano Sensi po perjeton dy jete paralele: njeren ne Kombetaren e Italise dhe njeren tek klubi zikalter.

Ne kampionat, mesfushori zikalter ka arritur te luaje vetem ne 10 ndeshje nga 27 ndeshje qe Interi ka zhvilluar deri me tani.

Nderkohe, bie e sy edhe fakti tjeter i rendesishem se nga keto 10 ndeshje, vetem njehere ka luajtur si titullar.

Por me Italine, ndodh pothuajse e kunderta per te: pavarsisht demtimeve te shumta, lojtari me Kombetaren jeton nje jete komplet tjeter.

Nga 11 ndeshjet e Italise ne kete sezon, Stefano Sensi ka luajtur kater here, duke shenuar madje edhe dy here.

Shume te ngjashme nderkohe koherat e aktivizimit: 288 minuta me Interin ne Serie A dhe 227 minuta me Italine.

Nje minutazh teper i ngjashem per dy rendimente qe nuk kane pothuajse asnje lidhje me njera-tjetren.

Lojtari ne 11 ndeshjet e fundit te ketij sezoni do te kete mundesine qe ti tregoje Contes se ky i fundit mund te besoje ende tek ai. Eshte koha e duhur per ta bere kete sepse edhe Interi ka nevoje per Sensin e vertete.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.