Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

941 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare prapaskene per Casadei: “Disa muaj me pare, nje drejtues i Interit e mori vec dhe i tregoi nje video te…”

Inter, cfare prapaskene per Casadei: “Disa muaj me pare, nje drejtues i Interit e mori vec dhe i tregoi nje video te…”
Inter Club Staff

“Nje telefonate te zgjat jeten, thuhej. Por nje filmim, mund edhe te ta permiresoje. Me Cesare Casadei ka shkuar pikerisht keshtu”.

Keshtu e nis shkrimin e saj La Gazzetta dello Sport per diamantin e Primaveres se Interit qe ka terhequr vemendjen e gjysmes se Europes.

Madje Chelsea ka shkuar deri aty sa ka bere nje oferte shume te rendesishme per te marre ne Londer italianin.

Por kujdes, sepse ka nje prapaskene te rendesishme per lojtarin e lindur ne 2003 dhe gjithcka daton shume muaj me pare.

“Ne fillimin e sezonit te kaluar, nje drejtues i njohu i Interit, te cilin nuk duam ta zbulojme, ka marre menjane Casadei”.

“Ai e kishte ndjekur shpesh here ne stervitje dhe ne ndeshjet e Primaveres dhe i kishte bere pershtypje per mire”.

“Keshtu, drejtuesi zikalter kishte vene skuadren ne pune per te montuar nje video me momentet me te mira te Nicola Bertit me fanellen e Interit dhe ja ka treguar Casadeit”.

“Shikoje mire. Ja, ti mund te behesh kjo gjeja ketu, nese deshiron”, kane qene fjalet ne ate kohe, te thena pa shume ze te larte, afer veshit, teksa po shikonin bashke kete video”.

“Qe prej asaj dite, Cesare mori shenime dhe ja ku jemi sot. Ka mbyllur nje sezon me Primaveren me 15 gola te shenuar si mesfushor qendror. Jo me kot Chelsea ka ofruar 8 milione euro per ta marre ne Londer dhe eshte gati te paguaje edhe me shume”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.