Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 24, 2022

Scroll to top

Top

0 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare prapaskene per Skriniar: “Ne 2020 Conte e shiti, por ai i tha jo menjehere shkembimit me…”

Inter, cfare prapaskene per Skriniar: “Ne 2020 Conte e shiti, por ai i tha jo menjehere shkembimit me…”
Inter Club Staff

Nuk ka qene gjithmone plot gezime eksperienca tek Inter e Milan Skriniar ne keto pese vite karriere qe ai ka kaluar me skuadren zikalter.

Ne sezonin e tij te pare me Antonio Conten, ai ka kaluar problemet me te medha, ku Conte preferonte perpara tij edhe diego Godin.

Ai per disa jave me radhe gjate merkatos se dimrit ka qene ne shitje, ku Conte madje kishte dhene dakordesine per shitjen e tij te menjehershme.

Kete gje e tregon La Gazzetta dello Sport, e cila zbulon prapaskenen e atyre koherave ku ishte vete Skriniar qe ndali gjithcka.

“Me Conten ka qene shume e veshtire per Conten, qe po kalonte nje prove te veshtire qe te pershtatej me mbrojtjen e re me tre”.

“Ai e nisi si titullar, por humbi terren menjehere ndaj Godin, qe luante ne vend te tij nderkohe qe Bastoni fitonte minuta ne te majte”.

“Pasi Conte siguroi pikerisht qendren e majte me Bastonin, tentoi dhe bindi drejtuesit e Interit qe te shisnin menjehere Skriniar”.

“Skriniar vuajti qe nga ajo merkato dimri deri ne veren e finales se Europa League, ku Skriniar nuk pa fushe me sy qe prej ndeshjes me Getafen ne 1/8 deri ne finalen Sevillan”.

“Ne ate kohe Skriniar luajti vetem disa minuta ne fund te ndeshjes me Leverkusen. Ne ate kohe Inter me direktivat e Contes gjeti marreveshjen e shkembimit me Tottenham dhe ne kembim do te merrte Ndombele ose Romero, por lojtari tha jo: nuk deshironte te largohej nga Inter sepse deshironte te qendronte dhe te provonte shanset e tij. Qendroi dhe ja doli.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Next Story

This is the most recent story.