Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,063 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare surprize ndaj Bayern Munich: “Simone Inzaghi ka vendosur te hedhe nga minuta e pare…”

Inter, cfare surprize ndaj Bayern Munich: “Simone Inzaghi ka vendosur te hedhe nga minuta e pare…”
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport diten e sotme tregon disa te reja te rendesishme per debutimin e Interit ne Champions League.

Zikalterit do te luajne kunder gjermaneve te merkuren ne darke, ne nje ndeshje ku nuk do te duan aspak te bejne nje tjeter hap fals.

Edhe pse detyra do te jete shume e veshtire, edhe me e veshtire se ne derbi, Inzaghi do te provoje gjithcka sepse nuk ka asgje per te humbur.

E gjithcka do te filloje me nje surprize te madhe: “Ne krye te sulmit perkrah Lautaro Martinez do te jete Edin Dzeko”.

“Vitin e kaluar ka qene pikerisht Dzeko ai qe i ka marre zikalterit prej dore ne kalimin e grupit dhe kesaj radhe, te gjithe shpresojne qe te jete pikerisht ai qe ta beje Interin te mos e ndjeje mungese ne te demtuarit Romelu Lukaku”.

“Edin nderkohe duket sikur eshte me i prere per netet europiane duke qene se me Romen per pak sa nuk arriti ne nje finale te madhe”.

“Inzaghi duket i bindur per kete, sidomos pas ndeshjes derbi, kur Edin Dzeko beri qe Interi te ndryshonte fytyre pas aktivizimit ne pjesen e dyte”.

“Ai rihapi ndeshjan dhe ringjalli shpresat e Interit, edhe pse per fat te keq goli i trete nuk erdhi dot per zikalterit ne kete rast. Por shpresat jane te Bayern Munich tani dhe derbi eshte prapa kraheve.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.