Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

471 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Corriere konfirmon gjithcka? “Po, e vertete: pista e fundit per Eriksen eshte nje shkembim me…”

Inter, Corriere konfirmon gjithcka? “Po, e vertete: pista e fundit per Eriksen eshte nje shkembim me…”
Inter Club Staff

Sipas te perditshmes Corriere della Sera, me te vertete qe mund te marre jete ne keto dite nje shkembim ndermjet Atalantes dhe Interit. 

Behet fjale per Papu Gomez, i cili mund te transferohet ne Milano dhe ne kembim, Eriksen mund te shkoje ne Bergamo.

E perditshmja italiane flet per nje huazim te thjeshte deri ne qershor: “Interi do te merrte keshtu gomez – me te cilin ka nje marreveshje qe ne dhjetor – e do te lironte Danezin.”

“Por ne kete mes ka dy ndalesa: e para ka te beje me karakterin praktik, sepse Atalanta nuk deshiron lojtare te tjere ne sulm, ku eshte e mbyluar shume mire.”

“Nderkohe, i dyti eshte ekonomik: Eriksen merr 7,5 milione euro, ndersa Gomez vetem 2,5 milione euro”, thekson keshtu Corriere della Sera.

Marreveshja duket e komplikuar edhe per shkak te diferences se madhe ndermjet dy rrogave, por marreveshja mund te mbyllet duke pare Interin qe kontribuon per pagen e Eriksen.”

“Ne kete lloj forme, Conte do te merrte nje alternative te vlefshme per sulmin dhe do te hiqte nje barre nga skuadra zikalter si Eriksen.”

“Por ende asgje nuk eshte e sigurt, por askush nuk duhet te habitet nese kjo gje realizohet gjate javeve ne vazhdim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.