Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,208 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, dalin ne pah prapaskenat? “Perisic tashme eshte i Tottenham por Inter ka mbetur keq kur lojtari…”

Inter, dalin ne pah prapaskenat? “Perisic tashme eshte i Tottenham por Inter ka mbetur keq kur lojtari…”
Inter Club Staff

Eshte nje merkato e nxehte ne shtepine Inter: kjo gje vlen edhe per merkaton ne hyrje por edhe per ate ne dalje.

Ne pritje qe te behen goditjet e para, klubi ziklater po shikon ti largohet nje nga protagonistet e ketij sezoni: behet fjale per Ivan Perisic.

Per kete gje ka folur ne Sky Sport edhe Gianluca Di Marzio qe ka treguar disa detaje te rendesishme rreth kesaj tratative:

“Tottenham sapo ka komunikuar me Interin dhe i ka treguar se eshte ne bisedime te avancuara me lojtarin kroat.”

“Vete futbollisti ka lajmeruar pas Tottenham Interin dhe ka telefonuar vete Simone Inzaghin per sa i perket vendimit te tij.”

“Kroati ka thene edhe njehere tjeter se po realizon enderren e tij per te luajtur ne Premier League (ne te kaluaren ka qene prane United).”

“Inter ka bere maksimumin, ka shkuar madje te nje oferte 5 milione euro ne sezon qe per nje lojtar 33 nuk do te shkonte kurre por lojtari ka preferuar te refuzoje.”

“Madje behet me dije se menyra me te cilen Perisic ka refizuar oferten e Interit nuk ka qene nder me te mirat dhe klubi ka dale me nje shije te keqe nga kjo tratative.”

“Se cfare ka ndodhur vertete do te merret vesh ne nje moment te dyte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.