Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2020

Scroll to top

Top

497 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, deshton nje blerje tjeter?

Inter, deshton nje blerje tjeter?
Inter Club Staff

Pas Sensit, Barella dhe Bastoni, Interi ka per qellim qe te italianizoje akoma me shume skuadren e saj.

Dy te preferuarit ne kete moment per skuadren e drejtuar nga Antonio Conte jane Federico Chiesa dhe Sandro Tonali.

Por me sa duket, balotazhi ndermjet ketyre dy lojtareve mund te rezultoje fatl per njerin prej tyre.

Sipas asaj qe tregon Corriere dello Sport, Interi mund te deshtoje perseri ne merkato me nje emer tjeter pas Mertens por kesaj radhe, motivet do te jene te tjera.

“Chiesa dhe Tonali do i jepte mundesi Contes qe te vazhdoje nje pune te mire me italianizimin dhe shtimin e talentit ne skuader.”

“Nje pune e mire qe ka filluar vitin e kaluar me lojtare si Barella, Sensi apo pse jo, edhe me besimin tek Alessandro Bastoni.”

“Por nderkohe qe eshte nje gare ndermjet Chiesa dhe Tonali, ai qe mund ta vendose kete gare mund te jete nje lojtar i… Barcelones.”

“Behet fjale per Arturo Vidal, i cili mund te detyroje keshtu Interin te heqe dore nga Tonali dhe te deshtoje pista per talentin e Brescias qe pelqehet jashtezakonisht shume nga Marotta.”

“Por kete sezon do te kete shume peshe fjala e Contes dhe Conte e ka thene qarte: i preferuari per te ardhur ne mesfushe eshte Vidal.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.