Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

389 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter dhe Milan, dalin ne pah koeficentet e rinj per fitimin e Scudettos: “Koeficenti i Interit eshte vetem…”

Inter dhe Milan, dalin ne pah koeficentet e rinj per fitimin e Scudettos: “Koeficenti i Interit eshte vetem…”
Inter Club Staff

Interi i Simone Inzaghit, edhe pse tashme ka hyre ne nje vit te ri, duket se nuk e ka humbur zakonin e saj te fituarit te ndeshjeve duke dominuar.

Viktima e radhes ishte skuadra e Lazios, e cila vetem pak dite me pare humbi me Interi nne Mezza nje ndeshje 2-1.

Ne kete menyre, distanca me Milanin ka mbetur e pandryshuar edhe pse keta te fundit kishin kaluar vetem disa minuta ne vendin e pare.

Nderkohe, me fitoren e tete radhazi ne kampionat, Interi sipas betting analyst te 888sport.it, eshte favoritja kryesore per te fituar Scudetton.

“Interi ne kete moment eshte skuadra qe ka koeficentin me te ulet per te fituar kampionatin e Serie A ne kete sezon.”

“Ne kete moment qe po flasim, koeficenti i tyre eshte vetem 1,25: nje tregues i qarte qe ata shihen si favoriti i vetem.”

“Nderkohe, direkt pas Interit vjen skuadra e Milanit me nje koeficent 6. Pra, per cdo shume qe luhet per Milanin mund te fitohet gjashte here me shume.”

Nderkohe, me pas, Napoli dhe Atalanta jane shume larg dhe koeficenti qe ata ta fitojne Scudetton kete sezon eshte 10.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.