Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 17, 2019

Scroll to top

Top

539 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter e zhurmshme edhe ne merkato: De Paul dhe Andersen pretendente, kontaktet…

Inter e zhurmshme edhe ne merkato: De Paul dhe Andersen pretendente, kontaktet…
Ardis
  • On 30/10/2018, 19:43

Nderkohe qe skuadra luan, fiton dhe bind ne fushe, fale fitores se gjashte ne rradhe ne kampionat e fituar ne Olimpico kunder Lazio-s, drejtuesit zikalter po shqyrtojne merkaton ne prag te sesionit te ardhshem te fushates se blerjeve per te kuptuar sesi mund te forcohet skuadra ne dispozicion te Luciano Spalletti-t.

Sipas te dhenave te fundit te publikuara nga gianlucadimarzio.com, ne fakt, zikalterit, jane duke ndjekur dy profile qe jane vene ne dukje ne kete fillim sezoni: Rodrigo De Paul, trekuartisti argjentinas i Udinese-s (tashme me 5 gola te realizuar) dhe Joachim Andersen, mbrojtesi danez i Sampdoria-s.

RODRIGO DE PAUL
Per sa i perket Rodrigo De Paul, Inter-i po e ndjek me shume kujdes. Per momentin hapa zyrtare nuk ka, por ne te ardhmen mund te pershpejtohet. Edhe pse lojtari i vitlindjes 1994 me Velazquez ne drejtimin e Udinese-s ka arritur nje maturitet madheshtor dhe qendrueshmeri te rendimentit. Vemendje te vazhdueshme mbi kete profil.

Vendlindja: Sarandí
Datelindja: 24 Maj 1994
Mosha: 24 Vjec
Gjatesia: 1.80 m
Roli: Sulmues/Sulmues i krahut te majte
Fillimi i kontrates: 20 Korrik 2016
Mbarimi i kontrates: 30 Qershor 2021

JOACHIM ANDERSEN
Nderkohe Andersen, nje nga surprizat e ketij fillim sezoni. Titullar i palevizshem ne Sampdoria-n e Marco Giampaolo, danezi ndiqet nga shume skuadra ne Europe, por Inter-i ka filluar kontaktet me klubin e president Ferrero per te mposhtur konkurrencen.

Vendlindja: Frederiksberg
Datelindja: 31 Maj 1996
Mosha: 22 Vjec
Gjatesia: 1.90 m
Roli: Mbrojtes/Qendermbrojtes
Fillimi i kontrates: 25 Gusht 2017
Mbarimi i kontrates: 30 Qershor 2021

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.